Loading ...
close

منبع الهام درطراحی لباس و مد

logo


منبع الهام درطراحی لباس و مد

 

منبع الهام درطراحی لباس ومد  به چه معنی است

در دنیای مد و فشن هر روزه ایده و طرح هایی ارائه می‌شود که مرز های گذشته را جا به جا کرده و همه را حیرت‌زده می‌کند.

اما این اتفاقات جالب و هیجان انگیز از کجا شروع می‌شود؟

در دنیای طراحی لباس های جدید، هر مجموعه بازگو کننده‌ی یک داستان، موضوع و مفهوم است. طراحان لباس برای طراح های جدید از یک مفهوم یا موضوع الهام می‌گیرند و با تلفیق خلاقیت، مجموعه‌ های لباس و اکسسوری حیرت انگیز را طراحی می‌کنند و منبع الهام نقطه‌ی شروع تمامی این اتفاقات زیبا است.

آنان می‌توانند از حس شادی روزانه تا ساختار های پیچیده‌ی طبیعت را به زبان لباس و خلاقیت بیان کنند.

اما طراحان لباس از چه چیز هایی الهام می‌گیرند؟

معماری و مکان های تاریخی

دنیای معماری و طراحی داخلی منبع فوق‌العاده و طیف عظیمی برای الهام از زیبایی‌ها و پیچیدگی‌ها هستند. از معماری اسلامی تا معماری اروپایی، تاریخی و مدرن و هرچیزی می‌تواند کمک کننده به تفکر خلاق طراح لباس باشد. برخی از مناظر و پیچیدگی های هنری به قدری زیبا هستند که حداقل می‌تواند الهام بخش ترکیب رنگ لباس‌ های طراحی شده باشند. حتی شهر‌ها و کشور های تاریخی با فرهنگ و هنر موجود در آن می‌تواند خلاقیت و حس هنری انسان را برانگیزد.

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

 

 

 

 

عکاسی

درحال حاضر هزاران تصویر و عکس حرفه‌ای به صورت آنلاین در حال تبادل است و هرکسی که نیازی به منبع الهام جدید برای خلق لباس و مجموعه های جدید داشته باشد می‌تواند به آن مراجعه کند. ترکیب رنگ های عکس، اندازه و حجم های موجود و داستانی که عکس راوی آن است منابع خوبی برای الهام هستند.

 


 

طبیعت

هرقطعه از طبیعت و دنیای اطراف ما می‌تواند فرصتی فوق‌العاده برای یک مجموعه‌ی کامل را به ما بدهد حتی اگر حیاط یا پارک نزدیک خانه‌ی خودمان باشد! درختان، پرندگان، حیوانات، حشرات،‌ آسمان، کوه و دشت، صحرا و... می‌تواند ما را در خلق آثار جدید همراهی کند. ترکیب رنگ‌ها،‌ اشکال و عناصر موجود در طبیعت و هرچیز دیگری که به چشم شما می‌آید منبع خوبی برای تلفیق با خلاقیت و خلق قطعات جدید لباس و اکسسوری هستند.

 

 

موسیقی

گوش دادن به موسیقی می تواند راهی خارق العاده برای گذر از مرز های خلاقیت باشد. بسیاری از ما در حین کار به موسیقی گوش می‌دهیم، اما به غیر از پیدا کردن منبع الهام و انگیزه از موسیقی، معمولاً وقتی در حال کار کردن هستیم راجع به آنچه گوش می‌دهیم زیاد فکر نمی‌کنیم.

اما اگر موسیقی خود را متناسب با کار انتخاب کنید، ممکن است بدون آنکه متوجه شوید از آن الهام بگیرید! به عنوان مثال شما در حال طراحی لباس های کودکان هستید. قطعا گوش دادن به آهنگ های سنگین و جدی هنگام طراحی نمی تواند شما را در بهترین فضای ذهنی برای طراحی قرار دهد. ممکن است انتخاب آهنگ متناسب‌تر برای شما بهتر عمل کند. بنابراین فکر کنید که موضوع کار شما واقعاً چیست و سپس موسیقی خود را متناسب با احساسی که می خواهید ایجاد کنید، انتخاب کنید.

تفکرات و حس های ایجاد شده از این آهنگ ها و فضای ذهنی شما را در خلق طرح لباس های جدید یاری می‌کند.

 

هنر نقاشی

از قدیمی‌ترین عضو های دنیای هنر که همیشه گویای تفکرات و ایده های هر دوره‌ی زمانی هستند. نقاشی‌ها گرچه از جنس متفاوتی هستند اما همواره منابع خوبی برای منابع الهام هستند. ترکیب رنگ‌ها، نوع قرارگیری اشکال کنار هم،‌موضوع و ایده های مطرح شده در هر قطعه‌‌ی هنری می‌تواند کمک بسیاری در این امر کند.

 

  به نظر شما چه موضوعات دیگری را می‌توان به این لیست اضافه کرد؟

 

   جهت ثبت نام و مشاوره در دوره های آموزش طراحی لباس با تلفن 02188089546 تماس بگیرید

 

 

 

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com