Loading ...
close

انتخاب مناسب گوشواره به چه چیز هایی بستگی دارد؟

logo


انتخاب مناسب گوشواره به چه چیز هایی بستگی دارد؟

 

 

قطعا یکی از زیباترین اکسسوری هایی که می‌توان برای کامل شدن استایل انتخاب کرد، گوشواره است. در حال حاضر انواع متفاوتی از این نوع اکسسوری به صورت آویز دار، میخی و... وجود دارد که ما متناسب با سلیقه و استایل آن‌ها را انتخاب می‌کنیم. البته تغییرات صنعت مد و ترند‌ها نیز تاثیر بسزایی در انتخاب این جواهرات دوست داشتنی دارد.


اما انتخاب مناسب گوشواره به چه چیز هایی بستگی دارد؟
به طور کلی مهم ‌ترین اصل در انتخاب گوشواره‌ها در کنار سلیقه و علایق، مدل مو و فرم صورت است. فرم صورت شما راهنمای اصلی در انتخاب بهترین‌ترین قطعه است و بسته به ابعاد صورت می‌توان مناسب ترین قطعه را برای نشان دادن نهایت زیبایی صورت، انتخاب کرد.

 

 

انواع صورت و مناسب‌ترین گوشواره‌ها
صورت بیضی شکل یا  oval

مشخصات این نوع صورت، پیشانی و گونه های یک اندازه و ابعاد کوچکتر در ادامه به سمت چانه است. این نوع صورت به تناسب گوشواره ها در همه سایز، همه شکل در هرجای گوش شهرت دارند.

 

بهترین فرم گوشواره :
اگر صورت بیضی شکل و لاغری دارید، بهتر است از سایز گوشواره های بزرگتر بهره ببرید. این اندازه گوشواره فضای خالی اطراف صورت را پر می‌کند و آن را پُرتر نشان می‌دهد. اما به طور کلی هرچه صورت بیضی و پرتر باشد، بهتر است گوشواره ها نازک‌تر باشند تا زیبایی چشم‌ها را بهتر نشان دهند.
گوشواره های مثلثی، به شکل قطره‌ی اشک، بیضی شکل و به طور کلی هر گوشواره‌ای که قسمت پایین آن بزرگتر از قسمت بالایی آن باشد، این فرم صورت را کامل‌تر و دوست داشتنی‌تر نشان می‌دهد.

صورت مربعی ,در این فرم صورت اندازه‌ی پیشانی تا چانه تغییر زیادی نمی‌کند و تقریبا می‌توان گفت که صورت زاویه دار است.

بهترین فرم گوشواره :
در این فرم صورت قصد داریم تا زوایای صورت را کمرنگ‌تر کنیم، پس از گوشواره هایی که گرد یا بدون زاویه هستند استفاده می‌کنیم. گرد بودن حالت گوشواره‌ها می‌تواند به شکل گوشواره های حلقه ای بزرگ در هر حالت ضخیم و ظریف یا گوشواره های آویزدار و کوتاه باشند.
و اما توجه داشته باشید که گوشواره های آویزدار و بلند برای این شکل صورت اصلا مناسب نیستند، چون توجه را به پایین صورت می برد و فک را بزرگتر از حالت عادی نشان می دهد. مگر آنکه صورت از حالت مربعی به حالت مستطیلی تغییر کرده باشد. صورت مستطیلی به معنی صورت مربعی اما لاغرتر و کشیده‌تر است. برای کامل‌تر شدن این نوع صورت گوشواره های آویزدار و بلند با تزئینات گرد و حلالی شکل در آخر آن، مناسب‌ترین حالت گوشواره هستند.

 

 

صورت گرد یا round
این فرم صورت از رایج‌ترین و مشهود‌ترین انواع صورت هستند. در این حالت بیشترین و پهن‌ترین اندازه در گونه‌ها هستند و در ادامه به سمت پیشانی یا چانه کوچکتر می‌شوند.


بهترین فرم گوشواره :
بهترین نوع گوشواره برای این فرم صورت، گوشواره های زاویه دار هستند.گوشواره های مربعی یا مستطیلی، گوشواره های حلقه ای و ظریف، گوشواره های آویزدار و ظریف همراه با جواهرات کوچک در ته آن، تکمیل کننده‌ی فرم صورت بوده و زیبایی های آن را دو چندان می‌کنند.
و البته توجه داشته باشید که گوشواره های حلقه‌ای و ضخیم در این فرم، صورت را گرد تر نشان داده و مناسب نیستند.

 

 

صورت قلبی یا heart
در این فرم صورت که به فرم مثلث برعکس هم شناخته می‌شود، بیشترین اندازه متعلق به پیشانی است و در ادامه به سمت چانه تمامی اندازه‌ها کوچکتر می‌شوند.


بهترین فرم گوشواره :
این فرم صورت در قسمت فک و چانه فضای زیادی را دارند که پر شدن آن زیبایی های صورت را  بیشتر نمایان می‌کند. به همین خاطر گوشواره هایی را انتخاب می‌کنیم که توجه را به این بخش بیاورند. پس هرچه گوشواره ها در پایین حجم بیشتری داشته باشند و بلندتر باشند، فرم صورت را کامل‌تر نشان می‌دهند. گوشواره های مثلثی و به شکل اشک، نمونه‌ هایی زیبا و مناسب برای این نوع صورت‌ هستند.

 

 

صورت های الماسی شکل یا diamond  
در این فرم صورت، اندازه‌ی چانه تا پیشانی با اندازه‌ی گونه ها تا یکدیگر برابر هستند. به عبارت دیگر این فرم صورت مانند لوزی است.


بهترین فرم گوشواره :
این نوع حالت صورت پذیرای همه نوع گوشواره‌ی بزرگ، بلند با حجم زیاد و شلوغ است.

صورت های مثلثی یا ‌‌triangular
در این فرم صورت پهنای چانه از پهنای پیشانی بیشتر بوده و خط فک به سادگی قابل مشاهده است.


بهترین فرم گوشواره :
 چون در این فرم صورت قسمت فک حجم بیشتری دارد، بهتر است گوشواره های کوچکتر و کوتاه‌تر را انتخاب کنیم تا حالت صورت متعادل شود. گوشواره های سوزنی، گوشواره های آویزدار کوتاه اما پر حجم، انواع گوشواره روی لاله‌ی گوش، نمونه هایی فوق العاده مناسب برای این فرم هستند.

 


گوشواره‌ای برای تمامی حالت های صورت در هر زمان
اگر از جمله افرادی هستید که علاقه‌ی زیادی به تعویض گوشواره‌ها ندارید یا به گوشواره های بدل حساسیت دارید و اکثرا از یک نوع گوشواره استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما به شما گوشواره های سوزنی ساده با رنگ‌های متفاوت هستند. این گوشواره‌ها در عین کلاسیک بودن، زیبایی را دو چندان می‌کنند و مناسب انواع استایل های روزمره تا مجلسی هستند.

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com