Loading ...
close

چگونه خرید آنلاین و موفق لباس داشته باشیم؟

logo


چگونه خرید آنلاین و موفق لباس داشته باشیم؟

 


خرید آنلاین مزایای زیادی از جمله صرفه جویی در مخارج، بررسی انتخاب های متفاوت در زمان کم،‌صرفه جویی در مصرف انرژی و ... دارد. اما این نوع خرید می‌تواند مشکلاتی مانند اندازه نبودن، سایز اشتباهی، نفرستادن به موقع محصول و... ایجاد کند. ما در این مقاله بهترین راهکار‌ها را جمع آوری کردیم.پس برای خرید آنلاین و موفق لباس با ما همراه باشید.

از قابل اعتماد بودن سایت مورد نظر اطمینان حاصل کنید:


نماد اعتماد الکترونیک یک نشان استاندارد است که صرفا توسط مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیک (وزارت صنعت، معدن و تجارت) صادر می‌شود و به کسب و کارهای اینترنتی به هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آن‌ها داده می‌شود.
درواقع این نشان اگر در صفحه‌ی اصلی سایت های تجاری وجود داشته باشد، آن کسب و کار اینترنتی دارای ویژگی های استاندارد هستند مانند:


کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده


گارانتی محصولات و ارائه‌ی خدمات پس از فروش


مشخص بودن روند برگرداندن کالا و بازپس گیری پول


شناسایی مالک کسب و کار و امکان مراجعه در صورت بروز مشکل


محفوظ ماندن و سوءاستفاده نشدن از اطلاعات کارت و حساب خریداران


تائید امنیت از طریق موسسه و مرکز ملی اعتماد


همچنین شما خریداران می‌توانید با جستجو در فهرست وبسایت های مورد تایید در آدرس enamad.ir  از صحت «نماد اعتماد الکترونیکی» به نمایش در آمده در سایت اطمینان حاصل کنید.

 


انتظارات خود را بشناسید :


برای شروع، هدف خود را از خرید مشخص کنید. اگر به دنبال خرید چندین قطعه لباس با ویژگی های متفاوت هستید، لیستی از آن‌ها با نوشتن ویژگی هایی چون سایز و اندازه، رنگ، جنس و در صورت علاقه قیمت تقریبی آن‌ها را بنویسید. اینکار به شما کمک خواهد کرد تا قطعات مورد علاقه‌ی خود را راحتتر و با صرف زمان کمتری پیدا کنید.


اندازه های مورد نیاز را داشته باشید:


هر محصول تولیدی دارای یک جدول استاندارد سایزبندی است و بسیاری از سایت های فروشنده‌دارای محصولات متفاوت از تولیدی های متفاوت هستند. پس پیش می‌آید که سایت‌ها دارای یک جدول اندازه‌‌ی استاندارد نباشند. گاهی حتی تعریف آنان از سایز مثلا ۳۸ متفاوت است. به همین علت بهتر است سایز های مورد نیاز را قبل از شروع به خرید داشته باشیم.
اما برای اندازه گیری لباس های زنانه، مردانه، بچگانه و نوزادان چه چیز هایی اهمیت و اولویت دارد؟


اندازه گیری سایز برای خانم‌ها :


به صورت عمومی برای خانم‌ها اندازه‌ی دورسینه، کمر، باسن نیاز است. اما برای خرید دقیق‌تر لباس‌ها اندازه‌ی قد، دور ران‌پا، طول دست‌ها می‌تواند بسار کمک کننده باشد.


اندازه‌گیری سایز برای آقایان :


به صورت عمومی برای آقایان اندازه‌ی دور سینه، دور کمر و اندازه‌ی درز داخلی شلوار نیاز است و برای خرید دقیق‌تر لباس‌ها اندازه‌ی قد، عرض شانه‌ها، طول دست‌ها بسیار کمک کننده هستند.


اندازه گیری سایز کودکان :


برای بدست آوردن سایز لباس کودکان، پدر و مادر باید اندازه‌ی قد، دور سینه، کمر و باسن را بدانند.


برای اندازه گیری نوزادان :


استاندارد کلی برای سایز لباس نوزادان اندازه‌ی قد و وزن او است.
البته این اندازه گیری‌ها بسیار کلی هستند و برای خرید هرقطعه لباس باید به جدول سایزبندی سایت‌ها مراجعه کرد و در صورت بروز مشکل می‌توانید با قسمت پشتیبانی تماس بگیرید تا در سایزبندی دقیق‌تر و انتخاب های موجود به شما کمک کنند.

 


نظرات دیگران را بدانید:


قبل از خرید حتما نظرات را راجع به آن محصول بدانید و کامنت‌ها را بخوانید. درصورت شناختن افرادی که محصولات را قبلا خریداری کرده‌اند، نظراتشان را راجع به محصولات و پروسه‌ی تحویل محصول بدانید.


انواع پارچه را بشناسید:


شاید برای شماهم پیش آمده باشد که لباس مورد علاقه‌ی خود را پیدا کرده باشدی اما پس از پرو آن حس خارش یا خورده شدن بدن را داشته باشید یا از لمس پارچه هایی مانند مخمل حس بدی دریافت کنید. اطلاع از انواع پارچه‌ها به شما کمک می‌کند تا بهترین لباس را انتخاب کنید.


محدودیت زمانی داشته باشید:


خرید کردن از جمله مواردی است که می‌تواند از چند ساعت تا چند روز به طول بیانجامد و در نهایت با خستگی زیاد نتیجه‌ی دلخواه را نداشته باشد. به همین خاطر بهتر است برای آن محدودیت زمانی تعریف کنید تا بتوانید شرایط را بهتر مدیریت کنید.


سعی کنید روی اهدافتان تمرکز کنید:


اگر زمان زیادی برای خرید ندارید یا در لیست نوشته شده‌ی لباس های مورد نیاز محدودیت مالی و انتخابی دارید، سعی کنید از حواس پرتی بپرهیزید. برای مثال شما به دنبال پیراهن مجلسی هستید پس بهتر است بخش تی‌شرت و شلوار را نگاه نکنید. اگرچه اینکار مشکلی ندارد اما ممکن است در آخر به جای پیراهن مجلسی، ۳ دست تی‌شرت تابستانی خریداری کنید!


انتخاب های خود را بشناسید:


بهتر است محصول موردنظر خود را در سایت های متفاوت جستجو کنید و راجع به قیمت‌ها، رنگ‌ها، جنس و دیگر انتخاب های خود اطلاع کسب کنید تا در نهایت بهترین قطعه را پیدا و خریداری کنید.


از تغییر رنگ‌ها آگاه باشید:


بسیاری از عکس های موجود در تبلیغات به وسیله‌ی نرم افزار های متفاوت ادیت شده‌اند. البته تلاش در وضوح جنس و شکل محصولات است اما امکان دارد تا رنگ محصول حقیقی با عکس محصول کمی تفاوت داشته باشد.


در سایت ثبت نام کنید:


اگر سایتی مورد توجهتان قرار گرفت در آن ثبت نام کنید و یا عضو باشگاه مشتریان شوید تا بتوانید از جدیدترین تخفیف‌ها، محصولات جدید و شرایط ویژه اطلاع حاصل کنید.
التبه یکی از موارد مهم شرایط ثبت نام است. اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، محل سکونت و ایمیل از شرایط معمول ثبت نام هستند اما اگر شرایطی چون شماره‌ی کارت، شماره‌ی شبا و ذخیره‌ی رمز کارت از شما خواسته شده بود به آن سایت اطمینان نکنید. زیرا احتمال حک و سوءاستفاده شدن از اطلاعات شما وجود دارد.


به شرایط خرید توجه کنید:


در هنگام خرید به نکاتی چون نحوه‌ی پرداخت اینترنتی و درمحل، نوع ارسال کالا، زمان ارسال، هزینه‌ی ارسال کالا، خدمات مرجوعی و بازگشت محصول دقت کنید و در صورت نامشخص بودن شرایط با پشتیبانی تماس بگیرید.
در زمان خرید و استفاده از درگاه خرید نیز حتما به آدرس سایت رسمی و استاندارد پرداخت اینترنتی شاپرک با نشانی shaparak.ir دقت کنید. اگر آدرس سایت با این نشانی شروع نشده باشد، احتمال سوءاستفاده و کلاهبرداری از اطلاعات حساب بانکی شما وجود دارد.


لباس را امتحان کنید:


به محض رسیدن لباس‌، آن را باز و امتحان کنید تا مطمئن شوید محصول دلخواه شما با رنگ، اندازه و مشخصه های صحیح ارسال شده است و در صورت بروز هرنوع مشکل با پشتیبانی تماس بگیرید.
نیروی پشتیبانی برای کمک حاضر هستند
تقریبا تمامی سایت‌ها نیرویی هایی را برای پشتیبانی و کمک به خریداران استخدام کرده‌اند تا در صورت ایجاد مشکل یا ابهام بتوانند مسئله را حل کنند و تجربه‌ی خرید لذت‌بخش را ایجاد کنند. برای مثال سایز بندی لباس‌ها به صورت کوچک، متوسط و بزرگ نوشته شده است و شما نمی‌دانید این سایز برای شما مناسب است یا خیر. پس از راه های ارتباطی موجود می‌توانید با نیروی پشتیبانی در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com