Loading ...
close

لباس عروس چند رنگ، داستان یک آرزو

logo


لباس عروس چند رنگ، داستان یک آرزو

خانم ‌taylor ann linko هنرمند آمریکایی در san Diego همیشه آرزو داشت تا لباس عروس منحصربفردی داشته باشد و بتواند از رنگ های شاد نیز در آن استفاده کند. او در سال ۲۰۱۶ برای آماده سازی مقدمات جشن عروسی خود تصمیم گرفت تا گل‌های تازه را به وسیله‌ی دستگاه قلم هوایی یا airbrush رنگ آمیزی کند و جلوه‌ی جدیدی به آن‌ها بدهد.


اما او همچنان در رنگ آمیزی لباس عروس خود شکست خورده بود. او از مواد و قلم های متفاوت استفاده کرده بود اما هیچکدام جلوه‌ی دلخواه او را نداشتند. درنهایت او به یاد گل های رنگ آمیزی شده افتاد و تصمیم گرفت تا این تکنیک را هم امتحان کند.
 پس از شروع او باز هم از شکل لباس راضی نبود! اما تصمیم گرفت تا همچنان به تلاش خود ادامه دهد و از رنگ های بیشتری برای جلوه‌ی لباس استفاده کرد.

 


پس از آماده شدن لباس او از نتیجه راضی بود و تصمیم گرفت تا در مراسم عروسی از همین لباس استفاده کند. طبق شیوه‌ی امروزه او عکس مراسم را در صفحه های اجتماعی به نمایش گذاشت و توجه زیادی را به خود جلب کرد.


این لباس به اندازه‌ای محبوب شد و طرفدار پیدا کرد که باعث شد افراد زیادی به لباس عروس های چند رنگ علاقه پیدا کنند و به او درخواست طراحی و آماده سازی لباس‌ها را بدهند.


در نهایت او پیشنهاد کار را پدیرفت و اولین لباس عروس را با تناژ رنگی بنفش رنگ کرد. پس از آن پیشنهادات به اندازه‌ای زیاد شدند که او توانایی رساندن به موقع لباس‌ها را نداشت!

اما پس از مدتی کار، احساس کرد که علاقه‌اش به این کار در حال از بین رفتن است. زیرا دیگر خلاقیتی در کار نبود و همه رنگ های خاصی را انتخاب می‌کردند و به او سفارش می‌دادند و او فقط باید لباس ها را طبق سفارش آماده می‌کرد. پس تصمیم گرفت تا قوانین را کمی تغییر دهد.
او به این فکر کرد که چگونه می‌تواند ایده هایش را پیاده سازی کند و از چه راهی با هزینه‌ی کم می‌تواند برای خود کسب و کار بسازد و به این نتیجه رسید که چرا روی لباس های از قبل آماده شده کار نکند؟


او شروع به جمع آوری لباس های عروس دست دوم و دسته بندی آن‌ها کرد. لباس هایی که یک یا دوبار پوشیده شده بودند و در وضعیت خوبی قرار داشتند و لباس هایی که بسیار قدیمی بودند و نیاز به تعمیرات و شست و شو داشتند.

 

او تصمیم گرفت تا برای لباس های بسیار قدیمی خلاقیت به خرج دهد و مدل آن‌ها را کمی تغییر داده و در تعمیرات لباس کمی مدل آن‌ها را به روز کند و سپس رنگ آمیزی را انجام دهد.


و برای لباس های نو و جدیدتر صرفا رنگ آمیزی کند. اما اینبار تصمیم گرفت تا کمی نحوه‌ی رنگ آمیزی را تغییر دهد. او برای رنگ آمیزی این لباس از حباب و رنگ های روشن موجود در آن الهام گرفت. او می‌گوید این نوع رنگ آمیزی مانند رنگ کردن بوم نقاشی است.

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

او برای آماده سازی هر لباس بسته به میزان کار و تعمیرات از یک تا چند هفته زمان می‌گذارد و آن‌ها را از ۱۵۰۰ تا ۴۲۰۰ دلار به فروش می‌رساند.
به عقیده‌ی او اتفاق فوق‌العاده‌ای است که یک ایده‌ی دوست داشتنی را به یک کار حقیقی تبدیل کنی. او می‌گوید: درواقع این کار به اندازه‌ای برای من جذاب است که موقع آماده سازی یک لباس و کار بر روی یک ایده، به سختی می‌توانم روی چیز های دیگری تمرکز کنم.


اما او یک ایده‌ی بسیار فوق العاده‌ی دیگر را نیز به حقیقت مبدل کرده!


او با استفاده از مواد رنگی خاص، لباسی را رنگ آمیزی کرده که هنگام اجرای مراسم در کلیسا سفید و یک رنگ است، اما با خروج افراد از سالن و انعکاس نور خورشید بر روی لباس، رنگ‌هایش ظاهر می‌شوند.
نام این لباس «خورشید آبی» است. این ایده زمانی به ذهنش رسید که به دنبال طرحی برای پوشیدن یک لباس در کل مراسم‌ها بود. زیرا به رسم ازدواج های غربی و اروپایی، هنگام برگزاری مراسم ازدواج در موقع ظهر و در کلیسا یک لباس و لباسی دیگر برای میهمانی در شب خریداری می‌کنند. همچنین طبق باور هایشان، هنگام ازدواج باید قطعه‌ای آبی، قطعه‌ای قدیمی و قطعه‌ای قرض گرفته به همراه داشته باشند و این لباس به صورت نامحسوس رنگ آبی را دارد.


او می‌گوید: این لباس می‌تواند خواسته‌ی عروس‌ها را برای پوشیدن یک لباس بدون تعویض اما به دو شکل کاملا متفاوت برآورده کند. همچنین این ایده باعث می‌شود که لباس های زیبا، باشکوه و گران‌قیمت عروسی پس از مراسم ازدواج نیز قابل پوشیدن باشند. همچنین او به درخواست طرفداران کار رنگ آمیزی کفش‌ها در هماهنگی با رنگ آمیزی لباس‌ها را انجام می‌دهد.
او در حال حاضر به دلیل درخواست های زیاد، علاقه‌اش را به بیزینس تبدیل کرده و وبسایتی آماده سازی کرده است که امکان خرید و سفارش در آن وجود دارد.

 

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com