Loading ...
close

سوالات رایج در مصاحبه‌2

logo


سوالات رایج در مصاحبه‌2

 

سوالات رایج در مصاحبه‌ی دانشگاهی طراحی لباس به صورت بین المللی


در مقاله‌ی قبلی درباره‌ی اصول اولیه و بخشی از سوالات رایج مصاحبه های طراحی لباس برای ورود به بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های بین المللی صحبت کردیم. در این مقاله راجع به بخش دوم این سوالات که راجع به مهارت و دانش شما در زمینه‌ی طراحی لباس است را جمع آوری کردیم.
برای بهترین راه پاسخ با ما همراه باشید.


1.    چرا تصمیم گرفتید تا طراحی لباس را به عنوان حرفه‌ی خود انتخاب کنید؟
این سوال برای درک انگیزه‌ی فرد از ورود به این رشته پرسیده می‌شود. طراحی لباس یکی از رشته هایی است که برای ورود به آن باید درک عمیقی از مهارت های مورد نیاز داشت و همیشه از جدیدترین اطلاعات و  اتفاقات در حال وقوع آگاهی داشت.
برای پاسخ به این سوال از دلایل شخصی خود برای ورود به این رشته صحبت کنید. همانند انگیزه‌ی نوجوانی،‌ استعداد های هنری، علاقه‌ی خود در دوران کودکی و....
برای مثال: من از زمانی که به یاد دارم علاقه‌ی زیادی به طراحی لباس داشتم و به همین علت این زمینه را انتخاب کردم. مادر من یک خیاط بود و دیدن کار های او باعث شد تا علاقه به این رشته را از کودکی دورن خود احساس کنم.
2.    شما ارتباط بین ترند های گذشته و حال حاضر دنیای مد را چگونه بیان می‌کنید؟
هدف از پرسیدن این سوال فهمیدن قدرت تحلیل و مقایسه‌ی شما است. صرفا دانش و مهارت شما در صنعت مد فاکتور های مهم در انتخاب شما نیست. بلکه نیاز است تا شما برخی از ویژگی های اخلاقی و تفکری را در پروسه‌ی مصاحبه نشان دهید.
اگر از گذشته، روند، تاریخ و تغییرات دنیای مد و فشن خبر نداشته باشید به سختی می‌توانید ترند و روند حال و آینده‌ی دنیای مد را تشخیص دهید. به روز بودن یک ویژگی حیاتی در این صنعت است.
شما برای پاسخ می‌توانید اینگونه شروع کنید: ترند و روند های مد و فشن هر چند سال یکبار به دنیای مد باز  می‌گردند. برای مثال در این فصل شاهد بازگشت ترند و استایل های قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی بودیم. تنها تفاوت در بازگشت آن‌ها، به روز شدن و تغییرات جزئی برای بهتر بنظر رسیدن آنان است.
3.    شما استایل خود را چگونه توصیف می‌کنید؟
برای پاسخ به این سوال سعی کنید تا کوتاه پاسخ بدهید. برای مثال اگر شما ظاهر خود را جسورانه، پر از جزئیات، پر زرق و برق، حاصل تجربه، نرم و راحت می‌بینید پاسخ خود را در چند کلمه‌ی و کوتاه مثل راحت، پر از جزئیات و پر زرق و برق توصیف کنید.
4.    شما چه انتطاراتی از این دوره‌ دارید؟
صحبت خود را با توضیح درس های متفاوتی که می‌خوانید و استفاده‌ی آن‌ها در حرفه‌ی آینده‌ی خود شروع کنید.
برای مثال می‌توانید اینگونه پاسخ دهید: من درباره‌ی تاریخ مد و فشن بسیار کنجکاو هستم و علاقه‌ی زیادی به کار با پارچه‌ها، طراحی و رنگ‌آمیزی لباس‌ها، شرکت در رویداد های متفاوت دنیای مد و مدیریت برند‌ها دارم. من امیدوام که بتوانم هنگام گذراندن این دوره شایستگی های خودم را پیدا کنم و راه خود را در این حرفه ادامه دهم.
5.    به نظر شما خوش استایل‌ترین سلبریتی چه کسی است؟
شما در این قسمت باید از سلبریتی یا افراد مشهوری که استایل و انتخاب لباس آنان را بسیار می‌پسندید صحبت کنید. در پاسخ خود باید جواب چند سوال کوچکتر را بدهید.
چرا به این استایل علاقه دارید؟
از نظر شما چه چیزی این استایل را منحصربفرد کرده است؟
چرا این استایل متمایز از دیگر استایل‌ها است؟

 

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 


6.    برخی از نویسندگان مد و فشن، استایلیست‌ها، عکاسان مد و فشن و... مورد علاقه‌ی خود را نام ببرید.
هدف از پرسیدن این سوال سنجش میزان اطلاعات و علاقه‌مندی های شما است. برای مثال آیا از ترند های حال حاضر خبر دارید یا از بهترین نویسندگان مد و فشن اطلاعاتی دارید؟
برای پاسخ به این سوال مطمئن شوید که قبل از مصاحبه راجع به جدیدترین ترندها، اخبار مد و سرشناس‌ترین افراد در زمینه های متفاوت، اطلاعات خود را به روز کردید.
7.    چه چیز هایی که در صنعت مد شما را به وجد می‌آورد؟
داشتن اطلاعات و دانش درباره‌ی صنعت مد و به کاربردن آن در مصاحبه‌ی حضوری کمک بسیار زیادی در قبولی شما خواهد کرد. برای پاسخ به این سوال سعی کنید تا درباره‌ی ارتباط بین صنعت مد و اهداف بلند مدت خود صحبت کنید. درباره‌ی ترند‌ها، جذابیت و نحوه‌ی تغییر روند آن‌ها صحبت کنید. همچنین شما می‌توانید درباره‌ی شور و اشتیاق و علاقه‌ی خود به یک زمینه‌ی مشخص در فشن صحبت کنید و از توانایی های خود در این زمینه تعریف کنید.
8.    آیا شما به چیزی جدا از مد و فشن علاقه دارید؟
علایق و ارزش های شما جزئی از ویژگی هایی هستند که باعث منحصربفرد بودن شما می‌شوند و صحبت درباره‌ی آنان یکی از بهترین راه‌ها برای نشان دادن علایقی است که شخصیت شما را به صورت فردی و حرفه‌ای شکل داده است.
شما می‌توانید درباره‌ی چیز هایی که دوست دارید،‌آن‌ها را دنبال می‌کنید و باعث می‌شود به وجد آمدنتان می‌شود، صحبت کنید. درباره‌ی چیز هایی صحبت کنید که جدا از فشن واقعا از آن لذت می‌برید. صادقانه صحبت کنید. صحبت صادقانه همیشه بر روی مصاحبه کننده تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
9.    شما چگونه خود را به روز نگه می‌دارید؟
اطلاعات و دانش شما درباره‌ی ترند های حال حاضر دنیای مد، نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی شما به این دوره است. به همین علت به روز ماندن با اتفاقات دنیای مد بسیار ضروری است.
برای پاسخ به این سوال می‌توانید بگوئید: من با خواندن مجلات مد و فشن، سرچ در اینترنت، شبکه های اجتماعی و خواندن کتاب هایی در رابطه با جدیدترین تکنیک و مهارت های دنیای مد و فشن اطلاعاتم را به روز نگه می‌دارم. همچنین من درباره‌ی تاریخ مد و فشن مطالعه می‌کنم تا بتوانم درک بهتری از توسعه‌ی این صنعت و فرصت های موجود داشته باشم.
10.    به نظر شما در کالج‌ها باید از یونیفرم استفاده شود یا لباس های مد روز؟
برای پاسخ به این سوال نظرات شخصی خود را بیان کنید. اگر با پوشیدن لباس های مد روز مواق هستید، می‌توانید درباره‌ی چرایی و چگونگی اثرگذاری پوشیدن لباس های مد روز در بین دانش‌جویان توضیح دهید.
شما می‌توانید اینگونه توضیح دهید: فشن یک موضوع بسیار گستره است که نمی‌توان آن را به طور مختصر توضیح داد. این موضوع بسیار قابل بحث است اما به نظر من دانشجویان باید قادر باشند لباس هایی را بپوشند که برای آنان راحت بوده و منتقل کننده‌ی حس اعتماد به نفس است. لباس های مد روز به طور کلی باز و یا کوتاه نیستند. هر شخص یک سلیقه و استایل خاص برای لباس پوشیدن دارد و من فکر می‌کنم دانشجویان به سنی رسیده‌اند که بتوانند لباس هایی مناسب با محیط پیرامون خود بپوشند.
 و در نهایت از مصاحبه کنندگان به علت اختصاص دادن وقتشان تشکر کنید.

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com