Loading ...
close

برندگان جوایز مد و فشن فرش سبز یا GCFA ۲۰۲۰

logo


برندگان جوایز مد و فشن فرش سبز یا GCFA ۲۰۲۰

 

در طی سال های اخیر گزارش هایی نه‌چندان خوشایند از وضعیت طبیعت نوشته شده است. حجم زیاد پلاستیک های درون آب، ازبین رفتن بافت های گیاهی و... که خبری بد برای سلامتی و ادامه‌ی حیات است.

حجم زیاد نگرانی‌ها باعث شد تا تمامی صنایع باهم متحد شوند و قدمی مثبت برای حفظ سلامتی و محیط زیست بردارند و یکی از پیشروان این صنایع، صنعت مد و فشن است. این صنعت برای تشویق طرفداران خود از سال ۲۰۱۷ مراسمی را به نام Green Carpet Fashion Awards (GCFA) یا جوایز مد و فشن فرش سبز برگزار می‌کند و در طی آن به فعال‌ترین و برترین افراد جوایزی اهدا می‌کند. برای حمایت از این امر شاخه‌ی جدیدی از مد و فشن به نام مد پایداری یا sustainable fashion به وجود آمد که در طی آن برند‌ها و طراحان سعی در استفاده از مواد اولیه‌ای دارند که سریع‌تر به طبیعت بازگردد و آسیب کمتری به آن برساند.

این مراسم امسال با همکاری Camera Nazionale della Moda Italiana (CNMI) و آژانس تجاری مد پایداری Eco-Age به دلیل حفظ سلامتی از ایتالیا به صورت زنده و با جلوه های ویژه در پلتفرم YouTube پخش شد.

آقای Carlo Capasa نماینده‌ی (CNMI) و خانم Livia Firth  مدیر عامل و موسس Eco Age به عنوان میزبانان اینگونه آغاز کردند: بیشتر برند‌ها امسال شایسته‌ی دریافت جوایز ما بودند. آن‌ها در وضعیت اضطراری بهداشتی نه‌ تنها از طریق اهدای هدایای مالی بلکه از طریق تبدیل صنایعشان به تولیدات پزشکی همکاری های بسیاری داشتند. آن‌ها اعتقاد داشتند که نشان دادن تلاش هزاران نفری که در پشت صحنه و زنجیره‌ی تامین کار می‌کنند مثل هنرمندان، خیاطان، مدل‌ها و سایر کارکنان، اهمیت بسیاری دارد.

 

fhdrt

 

این مراسم هرساله در پنج زمینه‌ی متفاوت جوایزی اهدا می‌کنند که لیست برندگان امسال به این صورت است:

جایزه‌ی GCFA Visionary Award

برنده‌ی جایزه‌ی Emmy خانم Zendaya جایزه‌ی GCFA Visionary Award امسال را به‌خاطر استفاده از پلتفرم خود به عنوان یک فرد خلاق و بازیگر برای بازکردن درب‌ها و بخشیدن صدا به افرادی که بدون آن نمی‌توانند استعداد خود را به نمایش بگذارند، برنده شد. او در صحبت هایش گفت: لباس‌ها همیشه به من کمک کردند تا بتوانم خودم را به عنوان یک خانم پیدا کنم. فشن حقیقتا همیشه در دل من جای داشته و خواهد داشت.

Livia Firth  مدیر خلاق آژانس Eco Age در مصاحبه‌ای گفت: ما او را تحسین می‌کنیم و هدفش را برای ساختِ بازتابی دقیق‌تر از دنیایی که در  آن زندگی می‌کند را جشن می‌گیریم. او فعالیت هایی مثل همکاری با اولین مدل پلاس سایز (سایز بزرگ) در نمایش برند ommy Hilfiger سال ۲۰۱۹ و استفاده از یک گروه کاملا سیاه‌پوست برای خلق ظاهر مناسب کاور جلد مجله‌ی  InStyle را داشته است. او با همکاری و موفقیت در جامعه‌ی سیاه‌پوستان، نمونه‌ای برجسته برای نسل های جوان و فراتر از آن است و به همین دلیل ما از او با اهدای این جایزه تجلیل می‌کنیم.

 

fg d

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

جایزه‌ی GCFA Best Independent Designer Award

جایزه‌ی بهترین طراح مستقل این مراسم به طراح خلاق Sindiso Khumalo که در Cape Town فعالیت می‌کند اهدا شد. او به علت استفاده از پارچه‌ های معاصر و مطابق با استاندارد های مد پایداری و تلاش برای کاهش فقر این جایزه را دریافت کرد.

جایزه‌ی CNMI Responsible Disruption Award

برند مد و فشن Progetto Quid به علت استفاده از پارچه های end-of-line (به معنی پارچه های نو اما از مد افتاده که معمولا از آن‌ها استفاده نمی‌شود.) و کمک به ایجاد فرصت های شغلی برای افرادی که در تلاش یافتن موقعیت های کاری مناسب هستند(به ویژه خانم‌ها) موفق به دریافت این جایزه شد. این برند موفق به استخدام ۱۴۲ نفرد در هفت سال گذشته شده است که البته ۷۰٪ آنان خانم های بخش آسیب پذیر جامعه (مادر های مجرد، افراد فقیر و...) شده است.

جایزه‌ی The GCFA North Star Award

این جایزه به افراد یا سازمان هایی اهدا می‌شود که پیشرو و رهبران فوق‌العاده‌ای هستند. این جایزه امسال به دلیل توسعه‌ی اهداف پایداری و حفاظت از محیط زیست به سازمان ملل اهدا شد. این سازمان برای جلوگیری و کنترل چالش های جهانی از جمله فقر، نابرابری، تغییرات آب و هوا، تخریب محیط زیست، صلح و عدالت فعالیت می‌کند.

جایزه‌ی GCFA Art of Craftsmanship Award

این جایزه به هدف حمایت از هنر صنایع دستی اهدا می‌شود. این جایزه با حمایت S.Pellegrino امسال به صنعتگران و هنرمندان ایتالیایی اهدا شد.

برگزار کنندگان این مراسم گفتند: اثر هنر دست در دنیای مد حاصل کار هزاران هنرمند ایتالیایی است که از زوایای بسیار بافت این کشور را تشکیل می‌دهند. صنعتگران و هنرمندان در سراسر کشور به ما بینش می‌دهند تا بتوانیم یک مسیر سالم به سوی آینده را طی کنیم.

در نهایت بازیگر مشهور خانم cate Blanchett درباره‌ی تغییرات دنیا صحبت کرد و گفت: ما شروع تازه را حس می‌کنیم و برای یک دنیای امن‌تر، بهتر و سبزتر تلاش می‌کنیم.

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com