Loading ...
close

چند ایده‌ی خلاقانه برای نگهداری جواهرات

logo


چند ایده‌ی خلاقانه برای نگهداری جواهرات

 

شاید برای شما هم این مشکل به وجود آمده باشد که نیاز به گردنبند یا دستبندتان داشته باشید اما این قطعات ظریف با یکدیگر گره خورده باشند و در نهایت ممکن است گره‌ها باز نشوند و یا حتی دیگر قابل استفاده نباشند. یا شاید قطعات زیبا و درخشان خود را فراموش کرده باشید چون همیشه آنان را در بسته بندی و دور از دسترس نگهداشته باشید و یا محل مناسبی برای نگهداری آنان نداشته باشید.

اما چگونه می‌توانیم این مسائل را حل کنیم؟

در حال حاضر راه های خلاقانه‌ی زیادی برای نگهداری جواهرات و اکسسوری وجود دارد که بدون نیاز به هزینه‌ی زیاد قابل پیاده سازی هستند.

 

rft

 

از تقسیم بندی کِشوی جواهرات شروع کنید

یکی از ساده‌ترین راه هایی که می‌توانید جواهرات را مرتب کنید، استفاده از طبقه بندی کشو‌ها است. شما می‌توانید یک کشوی به خصوص را برای اکسسوری و جواهرات خود انتخاب کنید و با استفاده از تقسیم بندی کشو‌ها که به صورت آماده هم موجود و قابل خرید است، استفاده کنید. اگر دوست دارید خلاقانه‌تر عمل کنید، می‌توانید با استفاده از مقوا و یا کاغذ های محکم،  نسبت به اندازه های مورد نیاز برای کشوی خود طبقه بندی درست کنید.

از یک شاخه‌ی درخت استفاده کنید!

جواهرات می‌توانند زینت بخش اتاق و محل زندگی شما باشند. اگر جواهراتی دارید که به صورت همیشگی از آنان استفاده می‌کنید و دوست دارید راحت آن‌ها را پیدا کنید و یا بدون مشکل از آنان استفاده کنید،‌ می‌توانید با استفاده از یک شاخه‌ی درخت استفاده کنید،‌ آن را رنگ بزنید، تزئین کنید و برای خودتان جای جواهرات درست کنید.

 

tyft

 

 

استفاده از قاب عکس

احتمالا شما هم در خانه‌ی خود یک قاب عکس دارید که مدت طولانی‌ است از آن استفاده نمی‌شود. شما می‌توانید در این قاب عکس توری بچسبانید یا با استفاده از نخ و سیم آن را تقسیم بندی کنید. در نهایت شما می‌توانید این قاب پر از جواهر را در هرجایی که دوست دارید قرار دهید یا آویزان کنید و به سادگی قطعات مورد نظر خود را استفاده کنید.

درست کردن تگ

بسیاری از جواهرات هنگام خرید دارای کاغذ یا تگ هایی محکم هستند. شما می‌توانید این تگ‌ها را با سلیقه‌ی خود یک شکل کنید یا به سادگی برای خود تگ های زیبا درست کنید و قطعات دوست‌داشتنی خود را روی آن‌ها آویزان کنید. در نهایت می‌توانید این تگ‌ها را با استفاده از نخ یا گیره آویزان کنید.

 

btryh

 

از زنجیر استفاده کنید

یکی از محکم‌ترین و قابل اعتمادترین موارد برای آویزان کردن جواهرات،‌ زنجیر است. شما می‌توانید این زنجیر‌ها را خریداری کنید یا از قطعات قدیمی‌ خود جدا و استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که پس از اضافه کردن جواهرات به زنجیر‌، وزن زیادی پیدا می‌کنند و احتمال افتادن آن وجود دارد. به همین خاطر از محکم بودن زنجیر روی دیوار اطمینان حاصل نمایید.

برای دستبند های خود جای جداگانه درست کنید

یکی از راحتترین راه‌ها برای نگهداری دستبند‌ها استفاده از جای جواهرات است. شاید شماهم دقت کرده باشید که برخی از آنان دارای شی استوانه‌ای شکل برای نگهداری دستبند‌ها هستند. شما می‌توانید به سادگی با استفاده از مقوا یا لوله‌ی دستمال کاغذی برای خود جای دستبند درست کنید.

 

 dhthrt

 

از وسایل دکوری استفاده کنید

شما می‌توانید قطعات زیبا و دکوری را در انواع شکل‌ها و قیمت های متفاوت خریداری کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای نگهداری این قطعات زیبا استفاده از مجسمه‌ها به عنوان محلی برای جواهرات است. اینگونه شما می‌توانید محیط را تزئین کنید و جواهرات خود را در محیط قابل رویت بگذارید.

 

 fdhrdt

 

 

از ظرف های متفاوت استفاده کنید

شما همیشه می‌توانید ظرف های دکوری و زیبا را در قیمت های متفاوت خریداری کنید. این طرف‌ها در دسته بندی اکسسوری هایی مانند دستبند و انگشتر به شما کمک خواهد کرد. البته ظرف هایی مثل جای تخم‌مرغ و جای یخ وجود دارد که شما با کمی تزئینات می‌توانید آن را به یک جای جواهر زیبا تبدیل کنید.

 

استفاده از قلاب

قلاب های متفاوتی برای آویزان کردن پرده های حمام و یا آویزان کردن لیوان‌ها وجود دارد که بسیاری از آنان برای جواهرات مناسب هستند. شما می‌توانید آن‌ها را در قسمتی از کمد لباس خود آویزان کنید یا جای جداگانه‌ای برای آن‌ها درنظر بگیرید.

استفاده از جای قاشق و چنگال

شما می‌توانید با استفاده از جای قاشق و چنگال برای گوشواره های خود جای جواهرات درست کنید. این قطعات در قیمت های متنوع وجود دارد و قابل خریداری هستند. اگر دوست داشته باشید می‌توانید با کمی خلاقیت رنگ آن‌ها را تغییر دهید یا تزئینات آن را متناسب را محیط انجام دهید.

استفاده از فضای پشت نقاشی

تابلو های نقاشی به‌طور کلی فضایی را روی دیوار به خود اختصاص می‌دهند که صرفا از زیبایی هنر آن‌ها می‌توانیم لذت ببریم. اما چرا آن‌ها را به یک محل مخفی برای اکسسوری های خود تبدیل نکنیم؟

اگر جواهرات گران‌قیمتی دارید که دوست ندارید در معرض دید باشند و در عین حال جای مناسبی برای آن‌ها ندارید، می‌توانید با استفاده از کمی خلاقیت و چوب برای خود جای جواهرات مخفی درست کنید.

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com