Loading ...
close

طراحی لباس برای افراد حساس به نور خورشید

logo


طراحی لباس برای افراد حساس به نور خورشید

 

یکی از مهم‌ترین بخش های طراحی مد و لباس، طراحی برای افراد با شرایط و ویژگی های خاص است. گاهی اوقات برند های مشهور و گاهی اوقات طراحان لباس متفاوت شروع به طراحی لباس برای این افراد می‌کنند اما در این مقاله با فردی هنرمند آشنا می‌شویم که برای افرادی که به نور خورشید حساسیت دارند طراحی لباس انجام داده است. در دنیای مد و لباس، شما می توانید برای استفاده از تجارب متخصصین فنون طراحی لباس در دوره طراحی لباس متناسب با علاقه تان شرکت نمایید تا هرچه سریع تر بتوانید بر مباحث آموزش طراحی لباس تسلط پیدا کنید.با ما همراه باشید.

 

 

طراح اسپانیایی به نام SiiGii به تازگی لباسی را طراحی کرده است که به کمک آن افراد حساس به نور خورشید می‌توانند در روز های تابستانی بدون آسیب پذیری شنا کنند. این لباس از جنس لاتکس (نوعی پلاستیک) بوده و قابل باد شدن است و blow-up bathing suit به معنی « لباس شنای بادی» نام دارد. این لباس یکی از طراحی های مجموعه‌ی این طراح برای افرادی است که به نور خورشید حساسیت دارند. این طراحی‌ها به افراد دارای حساسیت به نور خورشید از جمله خود طراح کمک می‌کند تا بتوانند با شرایط خاص خود زندگی لذت بخش‌تری داشته باشند. بیماری های حساسیتی به نور خورشید یا S.A.D به دسته بیماری هایی گفته می‌شود که فرد در آن با برخورد نور خورشید به پوست دچار خارش، آفتاب سوختگی یا خشکی شدید می‌شود. در فرهنگ عامیانه‌ی فارسی گفته می‌شود که شخص پوست حساسی دارد.

این لباس از جنس لاتکس درواقع تلفیق ۳ نوع لباس متفاوت است و از برخورد نور خورشید به پوست جلوگیری می‌کند. در قسمت بالا تنه این لباس همانند کلاه لبه دار عمل می‌کند و تمامی سر را می‌پوشاند. این لباس قابل باد شدن است و نحوه‌ی طراحی آن به صورت قسمت بالش مانندی در پشت سر و قابلیت باد شدن به صورت سراسری در پشت لباس است که در واقع الهام گرفته شده از تشک های بادی روی استخر‌ها است. در نهایت قسمت میانی لباس که برگرفته از لباس شنای زنانه‌ی مشکی رنگ است.

خانم SiiGii در این باره توضیح داد: من در کنار دریا بزرگ شدم و زمانی که ۱۱ سال داشتم به نور خورشید حساسیت پیدا کردم و هربار که این نور با پوستم برخورد می‌کرد احساس سوختگی شدید پیدا می‌کردم. از آن زمان مجبور شدم در مقابل طبیعت از خودم محافظت کنم. البته برای من واقعا دشوار بود تا در مقابله با دریا که طبیعتی آرام، زیبا و دلنشین دارد از خودم محافظت کنم و واقعا دوست داشتم در آن شنا کنم. از آن زمان من به فکر راه هایی بودم تا بتوانم شنا کنم و از روز های تابستانی و گرم لذت ببرم و به همین خاطر این لباس را طراحی کردم.

من نام این طرح را « شنا کردن بر فراز محدودیت» گذاشتم چون می‌خواستم این پیام را برسانم که ما باید با شرایط و وضعیت متفاوتمان کنار بیاییم و صرفا رد کردن آن به معنی وجود نداشتن آن نیست. ما با قبول کردن شرایط ویژه و متفاوت می‌توانیم مرزها را کنار بزنیم و وارد مراحل و شرایط جدید و متفاوت شویم.

من هیچوقت نمی‌توانستم روی تشک های آبی دراز بکشم و از نور خورشید لذت ببرم. به همین خاطر با خودم فکر کردم حالا که نمی‌توانم روی تشک دراز بکشم پس بهتر است خود تشک شوم!

من برای اینکه بتوانم این تجربه‌ی لذت بخش را داشته باشم،‌قدرت مقابله با شرایط را پیدا کردم. این قدرت سازگاری حس حقارت من را به حس خارق‌العاده بودن تغییر داد.

 

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

این لباس شنای بادی از لاتکس ساخته شده و با ۳ دریچه‌ی متفاوت به پوشاننده اجازه‌ی تخلیه‌ی باد در صورت لزوم و هنگام شنا را می‌دهد.

این لباس سرتاسر سفید رنگ است و در مرکز آن با شکل لباس شنای‌ زنانه از نقاط سفید رنگ جدا می‌شود. این لباس شنای سیاه رنگ از تمام قسمت سفید رنگ جدا شده و به صورت جداگانه قابل باد شدن است.

طراح این لباس شنا باور دارد که پوشیدن آن باعث تمایز پوشاننده‌ی لباس از دیگران نمی‌شود و حتی با پوشیدن لباس غیرمعمولی مثل آن می‌توان همانند یک فرد معمولی لذت برد.

او در این باره توضیح داد: با پوشیدن این لباس من می‌توانم همچنان خودم باشم. این لباس به من کمک می‌کند که توانا‌تر شوم (شناوری لباس) درحالی که همچنان خودم هستم (لباس شنای سیاه رنگ) و در آرامش باشم ( حالت تشک روی استخر) و البته بدون سوختگی شنا کنم (جنس لباس از لاتکس بدون رنگ مصنوعی است و همچنین پوست را در معرض نور خورشید قرار نمی دهد).

او این لباس را در استودیو‌ی خود درست کرده است و برای درست کردن آن از چسب، غلتک و فشار دست استفاده کرده است. او بزرگترین چالش این لباس را برای باد شدن و خالی شدن باد می‌داند.

انتخاب جنس لاتکس به این دلیل است که قابلیت انعطاف‌پذیری زیادی دارد و همزمان پوست را از برخورد با آفتاب حفط می‌کند. همچنین جنس انعطاف پذیر لاتکس به افراد کمک می‌کند تا پس از خالی کردن باد لباس توانایی راه رفتن و راحت حرکت کردن را داشته باشند.

او پس از ساخت این لباس برای امتحان آن به اقیانوس زادگاهش اسپانیا برگشت و پس از اتمام امتحانش گفت: حس می‌کنم آدرنالین زیادی در بدنم ترشح شده و بالاخره توانایی تجربه‌ی آرزوی خودم را پیدا کردم. شنا کردن در اقیانوس یکی از خاص‌ترین لحظه های زندگی من بود. من توانستم روی آب دراز بکشم و بدون هیچ مشکلی از صدای موج های آن لذت ببرم. این حس قابل قیاس با هیچ حسی در دنیا نبود.

من به یاد دارم که آفتاب بر روی لاتکس سفید رنگ می‌تابید و انعکاس نور خورشید بر روی آب و لباس فوق العاده زیبا بود. آب های آبی درخشان و روان بودن اقیانوس باعث شد تا من به آرامشی بی نهایت برسم.

 

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com