Loading ...
close

استایل خانم های باردار در روزهای سرد

logo


استایل خانم های باردار در روزهای سرد

 

دوران بارداری یکی از شیرین‌ترین و حساس‌ترین دوران زندگی یک مادر است و پوشش لباس در این دوران تاثیر زیادی بر روی روحیه‌ی مادر و سلامت کودک دارد. اما استایلیست‌ها در هوای سرد چه لباس هایی را برای سلامت مادر و کودک و زیبایی استایل پیشنهاد می‌کنند؟

 

 

 

 

تاپ و تیشرت های راحت

یکی از مهم‌ترین عوامل در پوشیدن استایل های هوای سرد، گرم نگهداشتن بدن مادر است. زیرا امکان دارد در این دوران به دلیل نامتعادل بودن هورمون‌ها بدن به اندازه‌ی گذشته توانایی گرم ماندن را نداشته باشد. راز گرم ماندن در این دوران پوشیدن تی‌شرت و تاپ های مخصوص دوران بارداری و نسبتا چسبان از جنس نخ یا پنبه (که حساسیت ایجاد نکند) به عنوان اولین لایه‌ی لباس است. سعی کنید در این دوران لباس‌ هایی را انتخاب کنید که انعطاف‌پذیر و نرم باشند تا از آن‌ها بتوان در مدت زمان طولانی‌تری استفاده کرد.

پلیور های بارداری

یک پلیور بارداری مناسب می‌تواند در ماه های متفاوت استایلی فوق‌العاده زیبا را بسازد. این لباس‌ها در عین زیبا بودن قابلیت تغییر سایز را دارند و می‌توانند سلامتی و گرم ماندن کودک را در ماه های متفاوت تضمین کنند. این پلیورها یکی از کاربردی ترین لباس‌ها برای هر مادر باردار هستند که قابلیت ست شدن با شلوار و دامن در ماه های متفاوت را دارند. برخی از مدل های این پلیور‌ها حتی تا پس از به دنیا آمدن کودک و برای دوران شیر دهی نیز مناسب هستند.

سرهمی

پیدا کردن شلوار جین مناسب در دوارن بارداری ممکن است کمی چالش برانگیز باشد، زیرا با تغییر سایز امکان پوشیدن آن به صورت مداوم وجود ندارد. اما شما می‌توانید از سرهمی های مخصوص دوران حاملگی استفاده کنید که قسمت کمر و شکم آن قابلیت تغییر سایز را دارد، به کودک آسیبی نمی‌رساند و در حرکت مادر خللی ایجاد نمی‌کند. همچنین این لباس‌ها کاملا راحت و زیبا هستند و قابلیت ست شدن با بلوز آستین بلند و گرم یا کت و سوئیشرت را دارد.

 

 

 

شلوار های بارداری

ممکن است در ماه های اول بارداری امکان استفاده از شلوار های جین یا لی وجود داشته باشد اما به مرور زمان  شکم مادر رو به بزرگ شدن است و شلوار های جدیدتری برای پوشیدن نیاز است. به گفته‌ی استایلیست‌ها بهتر است چند شلوار جین زیبا و مد روز مخصوص بارداری را در کمد خود داشته باشید اما برای استفاده‌ی طولانی مدت می‌توانید از شلوار های بارداری گرم با قابلیت تغییر اندازه در کمر را خریداری کنید و در ماه های متفاوت بارداری استفاده کنید.

کت های مد روز

یکی از مهم‌ترین قسمت لباس‌ها برای روز های سرد پوشش قسمت بالاتنه است. معمولا لباس های گرم بارداری حالت راحتی دارند و مناسب پوشش در مراسم و موقعیت های خاص نیستند. به گفته‌ی استایلیست‌ها یکی از بهترین موارد برای پوشش در روز های سرد،‌ کت های راحت و مد روز است. امکان بسته شدن دکمه‌ی این کت‌ها در ماه های اول بارداری وجود دارد و اگر در ماه های بعدی امکان بسته شدن آن وجود نداشت،‌ می‌توانید آن را به صورت جلو باز استفاده کنید. این کت‌ها قابلیت ست شدن با انواع پیراهن های شیک و بلوز های مخصوص بارداری را دارد.

 

 

 

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

پانچو و سوئیشرت

یکی از مناسب‌ترین لباس‌ها برای پوشش خانم های باردار در روز های سرد، ‌پانچو است. این لباس های گرم و راحت نیاز به تغییر سایز و استایل خاصی ندارند و دور شکم مادر را گرم نگه می‌دارند. پوشیدن این قطعات راحت با شلوار های گرم یک استایل کاملا مناسب، زیبا و بانمک را برای مادران باردار می‌سازند.

همجنین پوشیدن سوئیشرت در این دوران ممکن است کمی چالش برانگیز باشد زیرا بسیاری از آن‌ها پس از ماه هفتم تقریبا غیر قابل پوشش هستند و در صورت پوشش قابلیت بسته شدن و گرم نگهداشتن بدن را ندارند. اما می‌توان از ژاکت های بافت و مخصوص بارداری در این دوران استفاده کرد.

پیراهن

یکی از مهم‌ترین لباس‌ها برای خانم های باردار، پیراهن مخصوص دوران بارداری است. پیراهن های بافت با قابلیت انعطاف‌ پذیری یکی از مناسب‌ترین قطعات برای خانم های باردار در تمامی ماه‌ها هستند. این لباس‌ها کاملا زیبا و راحت بوده و قابلیت پوشش همراه با لِگ های گرم، سوئیشرت، پانچو و پالتو های گرم را دارند. همچنین اگر در ماه های آخر بارداری نیستید می‌توانید استایل خود را با کمربند های مناسب تکمیل کنید.

پالتو های مناسب

برای گرم‌ ماندن در فصل سرما پوشیدن پالتو یک مورد اضطراری بنظر می‌رسد. پوشیدن این قطعات گرم در ماه های اول بارداری آسان بنظر می‌رسد اما با بزرگ شدن کودک پیدا کردن سایز مناسب آن تقریبا غیر ممکن است. برای داشتن یک استایل مناسب شما می‌توانید از پوشیدن پلیور های گرم و بافت همراه با شلوار های گرم در زیر پالتو‌ها استفاده کنید.

اما گزینه‌ی دیگری هم وجود دارد. به تازگی برند های مخصوص تولید محصولات مادر و کودک پالتو هایی را طراجی کردند که مناسب پوشش در دوران حاملگی و پس از به دنیا آمدن کودک هستند. این کت‌ها در یک سایز خاص به شکل معمول بوده و در قسمت جلویی آن یک بخش جداگانه دارد که قابلیت وصل و تنطیم شدن دارد. این قسمت قبل از به دنیا آمدن کودک برای گرم نگهداشتن بدن و پس از به دنیا آمدن کودک برای گرم نگهداشتن او استفاده می‌شود.

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com