Loading ...
close

طراحی پارچه و لباس

logo


طراحی پارچه و لباس

 

   جهت ثبت نام و مشاوره با تلفن 02188086311 تماس بگیرید.

 

آشنایی با طراحی پارچه

یک طراح حرفه ای درک درستی از پارچه و بافت ، موارد استفاده و ترکیب چند پارچه در لباس را دارد. در طول تاریخ جنس پارچه نمایانگر طبقه اجتماعی و فرهنگی  بوده است و به همین دلیل طراحی و ساخت پارچه اهمیتی زیادی در طراحی لباس و فشن دارد. اگر نگاه عیقتر به دنیای فشن و مد داشته باشیم ، متوجه می شویم که لباس ها با پارچه های لوکس و پر ازجزئیات همراه با دوخت با کیفیت چگونه به زیبایی و جلوه لباس می افزاید.

طراحی و ساخت پارچه در صنعت مد و طراحی لباس همیشه جایگاه خوبی داشته است ولی در چند دهه اخیر با رشد چشمگیر  تقاضا در فشن دیزاین و کوتوق و در سایر بخشهای دیگر صنعت لباس از ورزشی تا نظامی ، طراحی و ساخت پارچه اهمیت بیشتری یافته است

انتخاب پارچه می تواند تاثیر چشمگیری در موفقیت یک کالکشن لباس داشته باشد . انتخاب نادرست می تواند به عدم تناسب استفاده و ناکارآمدی لباس منجر شود. بنابراین برای جلوگیری از ناکارآمدی لباس، طراحان مد و لباس باید انواع پارچه، ویژگی ها و کاربردهای آن را به خوبی بشناسند

 

در ابتدا طراحان لباس شروع به طراحی لباس های یک کالکشن می کنند، پس از طراحی لباس های هر مجموعه، طراحان لباس با گروهی از متخصصان راجع به جنس و بافت لباس‌ها مشورت می‌کنند و تصویری که در ذهن خود دارند را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارند. سپس درباره‌ی نحوه‌ی اجرایی بودن طرح ها با انواع مواد اولیه صحبت می‌شود و مراحل دوخت و جنس پارچه مشخص می‌شود و سپس پارچه های مورد نیاز را به کمک طراحی دستی و دو بعدی یا نرم افزار های کامپیوتری و سه بعدی طراحی می‌کند و پیشنهاد بهترین نوع اجرا‌ی پارچه شامل پارچه های بافتی، چاپی و چند مرحله‌ای را پیشنهاد می‌دهد.

 

طراحی پارچه

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

آموزش طراحی پارچه

با گسترش صنعت نساجی و تکامل پارچه ها، نیاز بازار به متخصصان آموزش دیده، بیشتر و بیشتر می شود. کلید موفقیت یک متخصص با مهارت و خلاق به روزرسانی اطلاعات و دانش است. یک طراح پارچه باید قادر به مطالعه دقیق روندهای در حال ظهور و تقاضای بازار برای پیشنهاد موارد جدید به دنیای مد باشد. بنابراین هدف این دوره آموزش حرفه ای طراحان و هنرجویان برای کسب توانایی های علمی ، فنی وخلاقیت است که  در نهایت بتوانند با تحقیق و خلاقیت پارچه های مختلفی را برای کاربردهای متفاوت تولید کنند. در این دوره سعی بر پرورش یک طراح کامل با گرایش لباس با هدف دنبال کردن مهارت های تخصصی است که کل فرآیند تولید پارچه برای مد و لباس را از مفهوم و ایده تا تولید و اجرا بیاموزد. مجموعه ها و پالت های رنگ را تجسم و طراحی کند. پس از گذراندن  این دوره طراح پارچه می تواند مطابق با خواسته های بازار طراحی کند و به صورت مستقل یا در بخش های مختلف صنعت مد فعالیت کند. این دوره برای همه کسانی که ، علاقه زیادی به طراحی و تمایل به ورود به دنیای مد دارند، مناسب است.

این دوره با هدف ارائه یک برنامه آموزشی قوی  در رشته طراحی پارچه و تعمیق روش شناختی و جنبه های تکنیکال و شیوه های خلاق جهت آماده سازی هنرجو برای وارد شدن به دنیای حرفه ای مد و طراحی لباس در همه بخشهای صنعت مد است. دنیای مد یک سیستم پیچیده و متنوع  و در عین حال با سرعت زیاد در حال تغییر است . و این خود نیاز به متخصصان با انعطاف پذیری بالا دارد. بنابراین هنرجو باید خلاقیت و هنر خود را برای توسعه  ولی با هدف نوآوری در این بخش برای کاربردهای مختلف بکار بگیرد.  طراحی و ساخت پارچه که از متریال پایه ای صنعت مد است باید با هدف تعادل میان چالشهای آینده مد و بیان خلاقانه و هوشمند با نیازهای محیط زیستی برقرار کند

بنابراین طی کردن مسیر توسعه مهارت های دستی و دانش فرآیندهای طراحی دیجیتال و صنعتی برای تولید پارچه مورد نظر ، به عنوان منبع الهام و زمینه آزمایش در پویایی توسعه یک مجموعه و کاربردهای آن است . درک درست از نشانه ها و سیگنالها کمک چشمگیری برای توسعه ایده اولیه "مفهوم" ، تا ترجمه آن به یک محصول می کند. در دوره آموزش طراحی پارچه هدف کسب مهارتهای تکنیکی اساسی  و امادگی فرهنگی برای طراحی صحیح  اختصاص دارد

این دوره ابزارهای تحلیلی را برای بررسی رابطه بین ایده ، محصول و فرایندهای اساسی تحقق آن فراهم می کند. مبانی نظری به دانش آموز این امکان را می دهد تا بفهمد کدام عوامل فنی-خلاقانه در پروژه دخیل هستند و رشته های مربوط به ساخت کار را مدیریت کند. در این برنامه آموزشی، جنبه هایی از ماهیت عملکردی ، تکنولوژیکی و رسمی را گرد هم آورده است. این آموزش از مراحل تدوین ایده تا مسیر توسعه محصول مراحل مختلفی را طی می کند و به شما امکان شناسایی ابزارهای صحیح و مدیریت جنبه های مربوط به آموزش ، ساخت و نمایش فعالیت خلاق را می دهد.

 

طراحی پارچه

 

یک طراح پارچه حرفه ای و متخصص میداند چگونه ایده ، شهود و خلاقیت را با نیازهای فنی ، عملکردی و اقتصادی محصول سازگار کند و می داند که چگونه ظرفیت ایده پردازی-خلاقیت و طراحی خود را در یک مجموعه سازمان یافته از منابع و مهارت ، در طراحی محصولات با کیفیت بالا و زیبایی بارور کند.

شناخت کامل بر انواع نخ های مناسب برای ساخت پارچه های مختلف ، انواع پارچه های متمایز از نظر جنسیت و کاربرد ، ویژگی ها و عملکرد آنها ، سازگاری و عملکرد آنها را با توجه به مدل ها و رنگ ها دارد.

یک طراح پارچه توانایی انتخاب پارچه ها را برای ارائه به  مجموعه دارد.

یک طراح توانا، نیازهای بازار را به تصویر می کشد و روند مد را ارزیابی می کند و آنها را با ایده های خود سازگار می کند.

آگاهی از فرآیندهای تولید و توانایی مدیریت پروژه (زمانها ، فعالیتها ، منابع) می تواند مجموعه ای را با توجه به نوع محصول شرکت برنامه ریزی کند ، انواع جدیدی از پارچه را طراحی کند و موارد موجود را اصلاح یا توسعه دهد.

 

طراحی پارچه

 

دوره طراحی پارچه

دوره طراحی پارچه را می توان همراه با سایر دوره های  طراحی لباس مد  برای افزایش دانش و آگاهی و مهارت دنبال کرد و همین افزایش توانایی به شما کمک می کنند فرصت های شغلی بهتری کسب کنید. این دوره ها به شما کمک می کند تا دانش و مهارت تخصصی در مورد نخ ها و پارچه های مختلف را بیاموزید.

دوره طراحی پارچه در آکادمی طراحی مد و لباس مهسا زارع به شما در ساخت پارچه های متفاوت و ساختن کالکشن های متفاوت کمک چشمگیری می کند. دوره های طراحی پارچه شامل:

 

 

  دوره رنگ شناسی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره کالکشن سازی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره سبک پوششی

 

مدرس: خانم موسوی

 

 

 

  دوره پارچه سازی

 

مدرس: خانم فریده عبادی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره رنگ شناسی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره کالکشن سازی

 

 

 

مدرس: خانم موسوی

 

  دوره سبک پوششی

 

 

 

مدرس: خانم فریده عبادی

 

  دوره پارچه سازی

 

 

 

 آموزش طراحی پارچه و لباس در تهران

جهت مشاوره و گرفتن اطلاعات در مورد زمان برگزاری دوره طراحی پارچه با شماره تلفن 09128908306 لطفا تماس بگیرید.

آموزش طراحی پارچه با نرم افزار

در دپارتمان نرم افزار، دانش پژوهان با استفاده از نرم افزارهای مختلف، ایده های خود را پیاده سازی می کنند ، امکان رنگ آمیزی و جلوه های ویژه برای الگوهای اصلی و ابتکاری را به دست می آورند. با گرافیک برداری به ترکیب الگوهای هندسی می پردازند و مهارت های لازم تصویرگری را به دست می آورند.

 

 

 


ثبت نظر

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188086311

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com 


 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد