Loading ...
close

دوره طراحی لباس

logo


دوره طراحی لباس

 

   جهت ثبت نام و مشاوره با تلفن 02188089546 تماس بگیرید.

 

طراحی لباس را می توان شاخه ای از هنر دانست که به ایجاد پوشاک و ساخت اکسسوری های مورد نیاز افراد می پردازد. در دوره های طراحی لباس می توانید به یادگیری این هنر کارآمد مشغول شوید. از گذشته نیاز به پوشاک و لباس نیازی انکار نشدنی بوده و این نیاز با گذشت زمان افزایش نیز یافته. امروزه برای موقعیت ها و گروه های سنی مختلف لباس های گوناگونی وجود دارد. برای مثال شما برای شرکت در یک جشن یا مراسم خاص نیازمند لباس های متفاوتی هستید یا طراحی لباس کودکان با بزرگسالان متفاوت است. طراحی لباس شاخه هایی چون: طراحی لباس زنانه،مردانه،کودک و جشن ها یا مراسمات خاص دارد. در دوره های طراحی لباس می توانید به یادگیری این بخش ها بپردازید. چارلز فردریک ورث اولین طراح لباس به شمار می رود پیش از اینکه او خانه طراحی  خود را در پاریس تاسیس کند، لباس ها توسط خیاطان ناشناس و بر اساس استاندارد های مد لباس های سلطنتی دوخته می شد. وی اولین طراحی بود که لباس هایی مناسب مشتریانش به آن ها پیشنهاد می داد و تنها از خواسته های آنان پیروی نمی کرد. طراحی لباس به دو بخش اساسی تقسیم می شود

دوخت سفارشی: لباس های دوخت سفارشی 2 بار در سال در ماه های ژانویه و ژوئیه یعنی آغاز فصل مد جدید در حداقل 50 طراحی از لباس شب و روز برای مشتریان به نمایش در می آیند. دوخت سفارسی در واقع مختص افراد خاص مانند سلبریتی ها و هنرمندان است که لباس هایی کاملا اختصاصی و متناسب با سایز آن ها برایشان دوخته می شود.

پوشاک آماده: این مجموعه با بکار گیری سایز استاندارد برای تولید انبوه بکار گرفته می شود. پوشاک آماده با استفاده از اندازه های استاندارد برای عموم مردم ارائه می شود.

ایده های خلاقانه در طراحی لباس:

ایده خلاقانه و مناسب در طراحی لباس نقش مهمی ایفا می کند و باعث خلق طرح های خاص و منحصر بفرد می شود.در طراحی لباس همواره نیاز نیست تا از ابزارهای تجسمی بهره برد بلکه می توان با الهام گرفتن از عناصر، اشیا، طبیعت یا هر آنچه در ذهن خلاق شما می گذرد طراحی جدیدی خلق نمود. در دوره های طراحی لباس با بال و پر دادن به این ایده ها و با آموزش چگونگی ایجاد و ترسیم این ایده ها قادر به استفاده از ذهن خلاق خود می شوید. طراحان لباس باید تمرکز بالایی در انتخاب و خلق ایده خود داشته باشند آن ها  باید هدف خود را مشخص کرده و پس از آن به ترسیم مانکن بپردازند و با شناختی که نسبت به مواد پیدا کرده اند به طراحی لباس مورد نظرشان مشغول شوند.

فرآیند های مهم طراحی لباس:

الگو: الگو ساختار اصلی لباس را تشکیل می دهد. در واقع الگو است که لباس را خلق می کند و نقشه راه برای قطعاتی است که باید به هم دوخته شوند و لباس را بوجود بیاورند. بنابراین از اهمیت بسیار بالایی در طراحی لباس برخوردار است. در دوره های طراحی لباس با این عنصر مهم آشنا می شوید.

جنس پارچه : پارچه ها انواع مختلف و زیادی در جنس دارند. جنس هایی مانند: فوتر، کرپ نخ، کشمیر، فاستونی، پوپلین، تریکو و... انتخاب جنس پارچه برای دوخت لباس با معیار ها و ملاک های گوناگونی صورت می گیرد. ملاک هایی مانند فصل و شرایط آب و هو ایی برای مثال لباس مورد نظر برای چه فصل و شرایط آب و هوایی طراحی شده. انتخاب و سلیقه مشتری که کاملا بسته به خود مشتری می باشد. یا اینکه لباس های متخلف با توجه به نکات خاص باید با پارچه هایی با جنس های متناسب با آن ها طراحی شوند. انتخاب جنس پارچه از دیگر عناصر مهمی است که در  دوره های طراحی لباس به آن می پردازیم.

تزئینات لباس: تزئین لباس از دیگر عناصری است که در آن بار دیگر بحث خلاقیت طراح به پیش کشیده می شود. طراح می تواند متناسب با لباس طراحی شده یا سلیقه مشتری  و با دخیل کردن خلاقیت و تجربه خود در این امر تزئیناتی روی لباس اعمال کندو تزئیناتی همچون: گلدوزی، مهره دوزی، تور دوزی و...

اندازه گیری: در بالا درباره ی اهمیت الگو در این حرفه صحبت کردیم بنابراین لازم بذکر است که بگوییم اندازه گیری درست در ایجاد الگو درست مهم ترین نقش را دارد که همین عامل باعث اهمیت بالای اندازه گیری در طراحی لباس می شود. دوره های طراحی لباس به شما امکان کسب تجربه در این موارد را می دهد.

چرا دوره های طراحی لباس؟

اگر شما از علاقه مندان به این هنر هستید که به دنبال فرصت می گردید تا با این رشته آشنایی بیش تر پیدا کنید و حتی به کسب درآمد از طراحی لباس بپردازید دوره های طراحی لباس برایتان مناسب است. همچنین با پیشرفت صنعت مد و افزایش اشتیاق مردم برای آگاهی و حرکت در راستای مد و فشن صنعت طراحی لباس از آینده روشنی برخوردار است که شرکت در دوره های طراحی لباس راه شما را به این حرفه و صنعت باز می کنند.

 

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com