Loading ...
close

دوره طراحی لباس

logo


دوره طراحی لباس

 

   جهت ثبت نام و مشاوره با تلفن 02188089546 تماس بگیرید.

 

رشته طراحی لباس

خلاقیت و نوآوری ، پاسخگویی خوبی به نیازهای جدید دنیای مد که در آن زندگی می کنیم و فاکتورهای بنیادی برای دنیای خلاق مد  و طراحی لباس هستند و در واقع  ارزشهای کلیدی شیوه های آموزشی در مدرسه طراحی و مد مهسا زارع کمک به شکوفا شدن توانایی ها و خلاقیت هنرجو می باشد. در طی این دوره ها ما سعی می کنیم تا توانایی ها و استعداد هر هنرجو را بهتر بشناسیم  و با ارائه دوره های تخصصی و عملی با متد های نو آورانه  بتوانیم استعدادهای هنرجویان را شکوفا کنیم  و بهین دلیل است که هرکسی می تواند در این دوره ها همه می توانند شرکت کند حتی کسانی که هیچگونه اطلاعات و یا تجربه ای ندارند . دراین دوره ها تلاش می شود تا نحوه ایجاد ارتباط از طریق تصویر ، بیان داستان و احساسات از طریق سبک و ارائه ابتکاری ترین ایده ها را در این زمینه آموزش دهد.

 

انتخاب دوره طراحی لباس

 آیا فکر می کنید که آینده شما در دنیای مد و حرفه طراحی لباس شغل مورد نظر شماست . باید علاوه بر  آموزش تخصصی طراحی لباس با دنیای هنر و تجارت هم آشنا شوید. برای گام اول دوره هایی را انتخاب کنید که مطابق با اهداف نهایی شما باشد. آیا می خواهید یک طراح اکسسوری باشید؟  بدنبال دوره ها و آموزش طراحی در زمینه اکسسوری باشید .داشتن درک درستی از آنچه می خواهید پس از آموزش انجام دهید کمک می کند تا بهترین دوره های طراحی لباس  را در دوران آموزش تعیین کنید. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی را باید انتخاب کنید ، حتما با مشاورین آکادمی طراحی مد و لباس مهسا زارع صحبت کنید.

مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع رویکردی متمرکز در زمینه آموزش طراحی لباس و مد را اتخاذ می کند و با ارائه برنامه قوی بهترین زمینه برای رشد حرفه ای هنرجویان فراهم می کند.

برنامه های آموزشی طراحی  لباس ومد  در آکادمی مهسا زارع به سمت و سوی تعادل بین عملکرد و زیبایی شناسی طراحی برنامه ریزی شده است و از یک سو  حرفه ای بودن ،  و شناخت نیازهای جامعه و صنعت مد و تولید لباس را در نظر می گیرد.

 

 

دوره طراحی لباس

 

اهداف دروه طراحی لباس :

  آشنایی با ابزارها و تکنیکهای طراحی مد

  ایجاد توانایی تجزیه و تحلیل و تشریح مفاهیم و ایده ها

  به اشتراک گذاشتن تجارب حرفه ای به صورت تیمی و کاوش در فرمهای جدید کارآفرینی در زمینه مد و طراحی لباس

  هنرجو با مطالعه عمیق در زمینه مواد ، الیاف و فرآیندهای نساجی ، تکنیک ها ، ابزارها و روش های طراحی جدید را برای ایجاد مجموعه های شخصی خود به کار می گیرد.

 

آموزش طراحی لباس

در مدرسه مد و طراحی مهسا زارع  دوره طراحی لباس کاملا کاربردی و با تمرکز بر دروس کارگاهی، به گونه ای به هنرجو آموزش داده می شود که با پروسه طراحی لباس و دنیای  مد و لباس آشنا شود و مانند یک طراح حرفه ای لباس فکر و عمل کند. در دوره طراحی لباس به سر فصلهایی در زمینه طراحی آناتومی و نشست لباس بر روی اندام مانکن، مبانی رنگ در طراحی لباس، آشنایی با تکنیک در جنسیت سازی پارچه در طراحی لباس، سبک پوششی و کالکشن سازی در طراحی لباس می پردازد.

 

  دوره جنسیت سازی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره آناتومی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره تدابیر خطی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره رنگ شناسی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره کالکشن سازی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره سبک پوششی

 

مدرس: خانم موسوی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره جنسیت سازی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره آناتومی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره تدابیر خطی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره رنگ شناسی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره کالکشن سازی

 

 

 

مدرس: خانم موسوی

 

  دوره سبک پوششی

 

 

 

 

طراح لباس کیست؟

حرفه ای بودن ، نیازهای بخش و تعادل ظریف بین عملکرد و زیبایی شناسی طراحی. هنرجویان در پروژه هایی مانند تجزیه و تحلیل عمیق ساختار لباس ، تولید لوازم جانبی و ادبیات طراحی لباس آشنا  و برای وارد شدن به دنیای مد و فشن دیزاین آماده می شوند . هنرجویان  در مراحل مختلف فرایند طراحی از تصویرگری مد ، ساخت الگو ، برش ، ساخت یا نمونه سازی اولیه ، تا لباس یا محصول نهایی آموزش و شرکت می کنند. دوره های ارائه شده امکان ماهر شدن در یک زمینه از بخشهای طراحی لباس را میدهد و هنرجو می تواند با انتخاب دوره های پیشرفته در هر دپارتمان  در یک رشته بخصوص متخصص شود.

هر طراح مد و لباس آرزو دارد که که بتواند مجموعه و کالکشن شخصی خود را بتواند طراحی و به نمایش بگذارد و  برای همین یک طراح  باید توانایی عملی کردن دیدگاههای خود را داشته باشد .

این تنها یکی از جنبه‌های شگفت‌انگیز  حرفه طراحی لباس  است که شما می‌توانید از حس ذاتی سبک ، حس رنگ خالص ، خلاقیت فردی و استعداد هنری برای نفوذ بر مردم ، سبک زندگی ، و گرایش‌ها استفاده کنید .

مد تنها یک محصول نیست ؛  تصویری است که مردم  در آن  رفتار  و نحوه زندگی  خود  را تجسم می‌کنند. مد یک mood یا روش زندگی است که می تواند علاوه بر  بلابردن روحیه اجتماعی شادی و خوشحالی نیز به ارمغان می آورد. بسیاری از مردم از طریق آنچه می‌پوشند زیبایی شناسی و شخصیت خود را بیان می‌کنند ,و به آن افتخار می‌کنند و یک طراح خوب همیشه  با در نظر گرفتن جنبه های روانی ، می تواند حس اعتماد و احساس قدرت را با طراحی لباس مخصوص , کفش , لوازم جانبی , یا حتی رایحه( عطر) ایجاد کند.

 

طراحی لباس

 

چگونه یک طراح مد شویم

برای تبدیل شدن به یک طراح مد نیازی به آموزش آکادمیک و یا دانشگاهی و اینکه حتما مراحل  مشخصی را در از نظر حرفه ای طی کنید  را ندارید. برخی از طراحان مد برجسته دنیا تحصیلات دانشگاهی نداشته اند و فقط با پشتکار و علاقه خود توانسته اند به اهداف خود برسند ولی بهرحال آموزش از نیازهای اساسی یک طراح مد آینده است. چند مرحله که باید برای تبدیل شدن به یک طراح مد طی کنید

1: افزایش مهارت

یک طراح مد ، باید مهارت های خود را در چندین زمینه اصلی افزایش دهد. طراحان مد باید درک کاملی از هنر داشته باشند ، زیرا طراحان لباس قبل از طراحی و دوختن لباس های مورد نظر ، رندرهایی را برای آنها طراحی می کنند.

شما همچنین باید خیاطی را تمرین کنید. بیشتر طراحان مد ، به ویژه کسانی که تازه کار خود را شروع می کنند ، لباس های خود را یا با دست یا با استفاده از ماشین خیاطی میدوزند. شما باید درک درستی از نحوه دوخت خوب در انواع مختلف پارچه داشته باشید.

باید تاریخ و چگونگی روند تاریخی مد و طراحی لباس را  مد را مطالعه کنید. در مورد طراحان مختلفی که وجود دارند (و وجود داشته اند) اطلاعات کسب کنید. کار و مسیرهای شغلی آنها را مطالعه کنید. تصمیم بگیرید که از چه چیزهایی الهام می گیرید و حتی اگر دنباله رو آنها نمی خواهید باشید  ولی از داستان زندگی و شیوه های آنها می توانید الگوبرداری کنید.

2: به چه سبک و بخش از صنعت مد علاقه دارید؟

نوع مد مورد علاقه شما مسیر حرفه ای و آموزش شما به عنوان یک طراح مد را تعیین می کند. یک گام اساسی در حرفه شما این است که تصمیم بگیرید چه نوع طراح مد می خواهید باشید. آیا می خواهید لباس برای عموم مردم به عنوان مثال برای یک برندمانند Gap طراحی کنید؟ یا بیشتر به سبک های آوانگارد علاقه مند هستید که قشر خاصی  را جلب می کند؟ تصمیم گیری در مورد نوع مد مورد علاقه شما به شما کمک می کند مسیر آموزشی را که باید طی کنید درک کنید.

3: کارآموزی کنید

صرف نظر از اینکه شما تصمیم به رفتن به مدرسه مد دارید یا خیر ، برای ساختن  شدن  در این صنعت باید تجربه کار یخود را داشته باشید. از آنجا که مد یک رسانه تصویری است ، شرکت های بالقوه به نمونه کارهای شما علاقه مند می شوند. آنها می خواهند نمونه لباسهایی را که ایجاد کرده اید و طرحهایی را که کشیده اید ببینند. کار به عنوان کارآموز یا کارآموز راهی عالی برای ایجاد نمونه کارها در حالی که از طراحان مد واقعی و کارگر بازخورد می گیرید.

به همین ترتیب ، هنگامی که با یک طراح مد معتبر  همکاری یا برای آن کار می کنید ، در مورد تمام جنبه های تجارت مد اطلاعاتی کسب خواهید کرد: نه تنها طراحی ، بلکه تهیه پارچه ، متناسب سازی لباس با مدل ها ، ساخت الگو ، پارچه ، طراحی یک ساقه و موارد دیگر. اگر می خواهید به عنوان یک طراح موفق شوید ، داشتن همه این مهارت ها مهم است.

فشن دیزاین یا طراح مد بعنوان  خالق  وطراح لباس و اکسسوری، شغل و حرفه ای است که  برای اولین بار در ایتالیا بوجود آمد و در واقع ایتالیایها  در دهه 70 از پیشگامان این حرفه بوده اند از والتر آلبینی تا الکساندر میشل تا امروز که که لیست بلندی از طراحان نام آشنای مد در دنیا کار می کنند . ایتالیا بعنوان بهترین کشور برای تحصیل  در زمینه شناخته می شودو بهترین شیوه و متد آموزشی به همراه stage  و کارگاههای عملی را ارائه می دهند. در آکادمی مد و طراحی لباس مهسا زارع از تمامی این متدها و شیوه های تدریس برای بهتر کردن و بالا بردن راندمان دوره های آموزشی بکار گرفته می شود.


 

 

 

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com