Loading ...
close

راهنمای تاسیس برند مد و فشن

logo


راهنمای تاسیس برند مد و فشن

پس از مهارت آموزی و سعی و تلاش بسیار، شما ایده خوبی برای یک برند مد دارید و می خواهید تجارت خود را شروع کنید. بسیاری از افراد در جایی که شما هستید، بوده‌اند و فکر می‌کردند به خاطر محصولات فوق العاده و بی‌نظیری موفق بشوند. به علاوه رسانه های اجتماعی اکنون به شما امکان بازاریابی و تبلیغات رایگان را می‌دهند.
با این حال برای شروع یک برند مد و فشن توجه به آنچه دیگران قبل از شما گذارند بسیار مهم است. بسیاری از طراحان در جایگاه شما قرار داشتند و چالش هایی که آنها با راه اندازی خط تولید خود روبرو بوده اند و راه حل هایی که برحسب تلاش و تجربه پیدا کرده‌اند، واقعاً می تواند به شما کمک کند تا چالش های موچود را راحتتر بگذرانید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.
برای اینکه شروع راحتتری داشته باشید، در این مقاله لیست مفصلی از  اشتباهات موجود در هنگام راه اندازی برند لباس را جمع آوری کرده‌ایم. برای یک تجربه‌ی کم دردسر با ما همراه باشید.

 

تلاش برای شروع خیلی بزرگ و طوفانی

ممکن است شما تنوع زیاد محصولات در مجموعه‌ی لباس خود را بپسندید، اما این ایده یک ریسک بزرگ بوده که ممکن است شما را با مشکلات مالی و ورشکستگی در اول راه روبرو کند. بهترین کار این این است که با طراحی چند لباس شروع کنید و برای برند خود طرفدار جمع کنید. پنج تا ده دست لباس تعداد معقول و خوبی برای شروع است. بیش از این تعداد ریسک است و شاید شما نتوانید آن‌ها را به فروش برسانید.

 

نداشتن پول کافی


اگر قادر به انجام سفارشات نباشید، تصویر بدی از برند و تجارت خود ارائه خواهید داد و در نتیجه سفارش های عمده را از دست خواهید داد. اطمینان حاصل کنید که پول کافی برای رسیدگی به شرایط اضطراری و سفارشات لحظه آخری را دارید تا همیشه بتوانید محصولات را به سرعت به مشتریان خود تحویل دهید

 

 خودتان را با افراد اشتباه محاصره نکنید


ممکن است وسوسه شوید که دوستان و خانواده خود را به این حرفه بیاورید، زیرا کار با آنها سرگرم کننده خواهد بود. اما ممکن است دوستان و خانواده شما مهارت یا دانش لازم برای پیشرفت کار شما را نداشته باشند بنابراین تصمیم درستی نخواهد بود.
درعوض شما باید اطمینان حاصل کنید که افراد مثبت و مناسبی را در اطراف خود دارید. افرادی که مهارت و دانش شما را تکمیل می کنند. بنابراین می‌توانند در مواردی که شما کمبود دارید، نقص‌ها را کامل کنند. با این حال تیم شما باید برخی از ارزش های مشترک را داشته باشد و افراد بتواند در موقعیت های استرس زا به یکدیگر اعتماد کنند. آژانس های استخدام مد، ‌شبکه های اجتماعی و نشست های هنری می توانند به شما کمک کنند تا افراد مناسب را پیدا کنید

 

بازاریابی و تبلیغات


بازاریابی و برند سازی یک بخش مهم تجارت را تشکیل می‌دهند. شما باید به اندازه کافی هزینه کنید تا دیده شوید و بدانید مشتریان از نام تجاری شما آگاه هستند.
بازاریابی در شبکه های اجتماعی رایگان است و شما باید برنامه ریزی کنید که از هر رسانه اجتماعی متناسب با برند خود استفاده کنید. بسترهای نرم افزاری مانند فیس بوک، اینستاگرام و توییتر برای اطلاع مشتریان از کسب و کار شما و همچنین اطلاع رسانی به افراد فعال و نوآور بسیار مناسب هستند اما ایجاد و آماده سازی شبکه های اجتماعی پربازدید زمان زیادی را می برد و ممکن است ۶ ماه تا یک سال ماه طول بکشد تا صفحه های اجتماعی موفق ساخته شود. اگر می خواهید این کار را به درستی انجام دهید ، باید حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از درآمدتان را صرف بازاریابی کنید. البته این فقط در ابتدای راه است و اگر واقعاً موفق شوید می‌توانید این هزینه را تا 5 درصد کاهش  دهید

 

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

روی جزئیات تمرکز نکنید


خلاقیت در تجارت مد مهم است اما برنامه ریزی اهمیت بسیار بیشتری دارد. شما ممکن است ایده خوبی برای یک مجموعه‌ی مد داشته باشید اما بدون تمرکز بر جزئیات تمامی زوایای کسب و کار خود ممکن است شکست های زیادی را تجربه کنید. برخی از راه هایی که می توانید جزئیات را دنبال کنید عبارتند از:
همه چیز را بنویسید: از هر کاری که انجام می دهید یادداشت بردارید. قطعاً بعداً خواهان آنها خواهید بود. به عنوان مثال اگر به نام تجاری فکر می‌کنید، هر فکری را که به ذهن شما خطور می کند بنویسید. ممکن است ایده ای را که قبلاً دور انداختید را بعدا دوست داشته باشید یا با تغییرات جزئی آن را به یک طرح حرفه‌ای تبدیل کنید.
حساب کتاب‌ها را ثبت کنید: تمامی مبالغی که خرج یا دریافت می‌شود را با ذکر جزئیات و راه انتقال ثبت کنید. این کار به شما کمک می‌کند که در صورت بروز مشکل توانایی حل سریع آن را داشته باشید. همچنین تمام آنچه را که موجودی دارید (نه فقط لباس های خود، بلکه همه چیز حتی لوازم دفتری) را یادداشت کنید

.

روابط بد با فروشگاه‌ها یا فروشندگان


شرکت و برند شما به شرکایی که برای دوخت و فروش لباس های خود با آنها همکاری می کنید وابستگی زیادی خواهد داشت. شما با کارخانه‌ها، خریداران و صاحبان مشاغل دیگری که جدول زمانی و دستور کار خود را دارند روبرو خواهید شد. بهتر است با افراد ارتباطی حرفه‌ای ،‌مودبانه و صحیح برقرار کنید تا بتوانید به راحتی درخواست های خود را بیان کنید و همکاری موفقی داشته باشید.اگر می خواهید تولیدات خود را در فروشگاه‌ها بفروشید، مطمئن شوید که قرار ملاقات کاری و حرفه‌ای برای صحبت داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که با یک فروشگاه معتبر سر و کار دارید و نظرات دیگران را درباره آن بپرسید. فروشگاه بد ممکن است شما را در صورتحساب دچار مشکل کند. همچنین برای شروع  همکاری با یک فروشگاه ممکن است از وکیل یا فردی حرفه‌ای بخواهید که قرارداد های مناسبی را بنویسد. نمایشگاه های تجاری نیز همین طور است. اگر می خواهید در یک نمایشگاه تجاری شرکت کنید، ابتدا مطمئن شوید که شرکت کنندگان قبلی چه تجربیاتی داشتند و بعد تصمیم نهایی را بگیرید.
در بخش تولید شما واقعاً باید تحقیقات زیادی در مورد کارخانه‌ها و تأمین کننده هایی که با آنها کار می کنید داشته باشید و  ببینید دیگران درمورد آنها چه می گویند. اگر نتیجه‌ی بررسی ها منفی است، با آن‌ها کار نکنید

 

عاقلانه خرج نکردن پول


پیگیری بودجه یک قسمت مهم در هر کسب و کار موفق است ، اما وقتی پول خود را در برای موارد نامناسب خرج می‌کنید، اوضاع می تواند واقعاً سخت شود.
بخش عمده ای از تجارت شما وب سایت شماست. وبسایت معمولاً اولین جایی است که افراد می‌خواهند در مورد شما اطلاعات بیشتری کسب کنند و این مکانی است که خریداران پول زیادی را بدون مالیات برای شما خرج خواهند کرد.
لازم نیست برای یک وب سایت سفارشی زیبا هزینه کنید. بسیاری از طراحان از انجام این کار پشیمان هستند به ویژه هنگامی که روش های بسیار خوبی برای ساختن وب سایت فقط با استفاده از یک الگو و طراحی ساده وجود دارد. دلایل زیادی وجود دارد که وب سایت های مبتنی بر الگو مفید و مناسب هستند برای مثال استفاده از آن آسان است و به شما این امکان را می‌دهد تا وب سایت خود را با هزینه ای اندک تغییر دهید. این مورد ضروری است زیرا با رشد کسب و کار سلیقه شما نیز تغییر خواهد کرد.
به جای پرداخت به یک طراح وب برای ساخت سایت، شما می‌توانید هزینه‌ای که برای آن در نظر داشتید را پس انداز کنید. به این ترتیب شما می توانید آن را در جای دیگری خرج کنید.
اما در جایی که باید برای آن پول خرج کنید، استخدام یک طراح گرافیک برای بالا بردن کیفیت کارتان است که هویت برند و لوگوی مشخص و واضحی را برای شما طراحی کند. استخدام یک عکاس حرفه ای برای عکاسی لباس های شما نیز می تواند کمک کننده باشد.

 

 

قیمت گذاری بد


این احتمالاً اشتباه شماره یک است که کارآفرینان جدید در تجارت مد مرتکب می شوند: آن‌ها کالاهای خود را خیلی کم قیمت گذاری می‌کنند به این امید که طرفدارانی پیدا کنند و فکر می کنند بعداً می توانند قیمت ها را افزایش دهند. اما این‌کار تنها مشکلات را بیشتر خواهد کرد!
اول از همه تبدیل سود دشوار خواهد بود. به عنوان یک قاعده کلی شما باید لباس های خود را بین 2 تا 2.5 برابر هزینه‌ی تولید قیمت‌گذاری کنید تا هزینه‌ها را جبران کرده و کمی سود بدست آورید. در نهایت تعدادی از عوامل پیش بینی نشده وجود دارد که باعث هزینه‌ی بدون بازگشت شما می شود مانند اضافه پارچه. مهم است که برای این موارد برنامه ریزی کنید.
در مورد رقبا تحقیق کنید و لیستی از مزایا و معایب محصولات و قیمت محصولات آن‌ها تهیه کنید. این راه خوب برای سیاست های قیمت گذاری است. همیشه کالای خود را طوری قیمت گذاری کنید که به شما سود بدهد. افراد دیگر احتمالاً حاضر به پرداخت هزینه هایی بیشتر از آنچه شما فکر می کنید هستند. اگر قصد دارید بعداً قیمت خود را بالا ببرید، احتمال دارد که مجبور شوید مشتری جدیدی پیدا کنید.

زمان بندی


کارخانه ای که با
آن کار می کنید ممکن است یک تاریخ تکمیل و تحویل کار پیش بینی شده به شما بدهد، اما شما باید یک یا دو هفته بیشتر را برای موعد در نظر بگیرید. زیرا به احتمال زیاد موارد زیادی باعث عقب افتاددن برنامه می‌شود. این می تواند ناشی از هر چیزی باشد. از آب و هوا تا این که مشتری جدیدی هستید و در لیست اولویت‌ها قرار ندارید. همیشه مطمئن شوید که برنامه خود را با درنظر گرفتن بد قولی‌ها تنظیم کرده باشید و بتوانید به طور واقعی کار‌ها را در زمان مناسب تمام کنید.

 

دانش، مهارت و خلاقیت

 

سعی کنید از خریداران در رابطه با محصولات بازخورد زیادی بگیرید و آنها را به صداقت تشویق کنید. فروش شامل اندازه گیری واکنش های دیگران و قرار دادن آن‌ها بر پایه‌ی تصمیم گیری و سیاست گذاری های کاری برای تولید محصولات جدید است. اگر مردم به شما بگویند که نمونه کار های شما را دوست دارند بسیار خوب است. اما آنچه شما واقعاً می‌خواهید بشنوید این است: "چه زمانی می توانم یکی از آنها را سفارش دهم؟" آن وقت است که می‌دانید کالایی دارید که از همه لحاظ در سطح کیفیتی خوبی قرار دارد.
تخصص و راه های زیادی در زمینه‌ی مد و فشن و مدیریت یک برند وجود دارد که می‌توان از طریق کارآموزی، مطالعه کتاب، گذراندن دوره های دانشگاهی یا گفتگو با افراد حرفه‌ای این صنعت، آن‌ها را یاد گرفت.

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com