Loading ...
close

قبل از کار در طراحی لباس بدانیم

logo


قبل از کار در طراحی لباس بدانیم

 

صنعت مد امروزه یکی از پر متقاضی ترین صنایع دنیا است که به لحاظ گردش مالی چهارمین صنعت پردرآمد به حساب می‌آید و رقابت تنگاتنگی برای کار و موفقیت درجریان است. درحال حاضر بسیاری از افراد هنرمند و علاقه‌مند به این صنعت مهارت های خود را افزایش داده و برای کار در این زمینه آماده می‌شوند. اما آیا تفکرات آنان از صنعت مد با کار در آن مطابقت دارد؟

در این مقاله راجع به نکاتی صحبت می‌کنیم که به گفته‌ی افراد حرفه‌ای نیاز است قبل از ورود به این صنعت بدانیم.

 

 

واقعا عاشق کار خود باشید!

موفق شدن در زمینه‌ی طراحی لباس به صبر، پشتکار، هدفمندی و مقدار زیادی علاقه و سخت کوشی نیاز دارد. در شروع این حرفه ممکن است با ساعت و حجم کاری زیاد، حقوق کم، رد شدن نظر و درخواست های کاری و... روبرو شوید و تنها ناجی و امیدواری در این شرایط علاقه‌ی شما به نتیجه‌ی کار و تلاش های بی‌شمار خواهد بود. لحظه‌ی زیبا و با شکوه تبدیل شدن ایده و خلاقیت هایتان به یک لباس بی‌نظیر است که انگیزه را برای تلاش های بیشتر و برداشتن قدم های بزرگتر آماده خواهد کرد. برای موفقیت در این زمینه باید خود را برای کار شبانه روز و بی وقفه، کم خوابی، مدیریت موقعیت های پر استرس آماده کنید.

 

بین هنری، خلاقانه و کابردی بودن لباس تعادل ایجاد کنید

نوع خلاقیت هنری در طراحی لباس یکی از مهم‌ترین مسائل است. خلاقیت شما یکی از مواردی است که لباس‌ و طراحی های شما را خاص و منحصربفرد می‌کند و در عین حال نشان دهنده‌ی علاقه و تفکرات شما در دنیای طراحی لباس است. اما تنها علاقه و بیان هنری برای موفقیت در این زمینه کافی نیست. اگر به دنبال طراحی لباس برای یک برند هستید باید مشتریان خود را بشناسید و متناسب با سبک آن برند طراحی لباس انجام دهید. بسیاری از برند‌ها در سبک لباس های روزمره کار می‌کنند که عملی و کاربردی بودن لباس اهمیت بسیاری دارد و در این زمینه طراح لباس باید بتواند هنر خاص خود را با طرح های کاربردی بیان کند.

 

کار در دنیای واقعی همه چیز است

کار های داوطلبانه، کارآموزی و انجام کارهای کوچک و پشت صحنه در این حرفه اهمیت زیادی دارد. تجربه‌ های کوچک و سخت به شما چیز هایی را یاد می‌دهد که تا قبل از کار اطلاعی از آن‌ها نداشتید و همین نکات زمینه را برای موفقیت شما فراهم خواهد کرد. در این رشته باید همیشه دانش‌آموز بود و از موقعیت های کوچک استفاده کرد تا چیز های جدیدی را یاد گرفت. با افراد حرفه‌ای دراین زمینه کار کنید، دید حقیقی نسبت به این زمینه پیدا کنید، از شکست و موفقیت های آنان درس بگیرید.

 

برای موفقیت در این زمینه باید تلاش کنید

طراحی لباس در ایران رشته‌ی نسبتا شناخته شده‌ای است که امروزه توجه بیشتری به آن می‌شود. کار طراحی لباس در ایران به صورت طراحی لباس برای سری دوزی‌ها و تولیدات انبوه، طراحی لباس کار همانند کافه‌ها، مزون‌ها و شخصی دوزی‌ها است. برای شروع مسیر موفقیت در این رشته باید تلاش کنید. ارتباطات جدید پیدا کنید، با افراد حرفه‌ای همکاری کنید و صفحه‌ی کاری و رسمی در اینستاگرام درست کنید تا بتوانید خود را به صورت صحیح و حرفه‌ای معرفی کنید. به یاد داشته باشید که ارتباطات در این زمینه یعنی همه چی

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

 

منابع را بشناسید

بسیاری از طراحان برای شروع به دنبال بیان هنری و خلاقیت خاص خود هستند اما همیشه امکان طراحی لباس های هنری و منحصربفرد وجود ندارد. اگر برای برند خود یا برند های دیگر طراحی لباس انجام می‌دهید باید از محدودیت منابع آگاه باشید. برخی برند‌ها تنها قادر به تامین برخی مواد اولیه‌ی محدود هستند و بسیاری از لباس‌ها را با پارچه های یکسان تولید می‌کنند. به همین علت به بسیاری از طراحان اول منابع موجود را شناسایی می‌کنند و سپس با توجه به آنان منابع الهام را پیدا می‌کنند و لباس های جدید را طراحی می‌کنند.

به هیچکس اجازه ندهید بگوید که شما نمی‌توانید

در این راه بسیاری از افراد به شما می‌گویند که شما مناسب نیستید،‌ توانایی های شما کم است، تجربه های لازم را ندارید، سبک شما مناسب نیست و.... اما به یاد داشته باشید که اگر شما می‌توانید طراح لباس شدن را تصور کنید پس حتما می‌توانید در آن موفق شوید. با تمامی گفته های منفی شما همیشه باید روحیه‌ی خود را حفظ کنید و به راه خود ادامه دهید. تنها اگر به این زمینه علاقه داشته باشید و برای آن پشتکار داشته باشید هیچ محدودیتی نمی‌تواند شما را از موفقیت باز دارد. در آخر با دیدن عشق افرادی که آن‌ها را خریداری می‌کنند و از پوشیدن آن‌ها لذت می‌برند، هنر و مهارت شما را تایید می‌کند، تمامی تلاش‌ها، فداکاری‌ها، عشق و انرژی که برای طراحی و دوخت یک لباس گذاشتید ارزشش را خواهد داشت.

 

به روز باشید

به روز بودن در دنیای مد تنها به معنی پیروی کردن از ترند های روز، دنبال کردن اخبار روز و سرچ کردن نیست. به عنوان یک طراح لباس حرفه‌ای باید از جدیدترین متد های کار و طراحی،‌ تکنیک های خاص دوخت و برش پارچه‌ها اطلاع پیدا کرد. همچنین در عصر مجازی باید از جدیدترین روش های طراحی همانند کار با فوتوشاپ و دیگر نرم افزار های طراحی را فراگرفت. در این زمینه سعی کنید همیشه کمپانی و برند های بزرگ و پیشرو را شناسایی کنید و موقعیت های شغلی را بدست بیاورید که به شما در رشد مهارت‌ها کمک بسیاری خواهد کرد.

 

اهداف خود را مشخص کنید

برای رشد در زمینه‌ی طراحی لباس سعی کنید همیشه اهداف خود را مشخص کنید. بهتر است برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعریف کنید تا مسیر خود را گم نکنید. این کار به شما کمک می‌کند تا موقعیت های مناسب را پیدا کنید و همیشه در راه رسیدن به اهداف خود قدم بردارید. برخی از طراحان لباس پس از کار در زمینه‌ی مدیریت برند اهداف و مهارت های خود را به عنوان یک فرد هنری از دست می‌دهند و مشغله های کاری زمانی برای طراحی لباس یا اکسسوری های مورد علاقه‌ی خود باقی نمی‌گذارد. دوران کارآموزی فرصت مناسبی برای بدست آوردن اطلاعات صحیح از دنیای طراحان لباس و دنیای مدیریت یک برند است. سعی کنید تا این دو زمینه را به صورت صحیح بشناسید و متناسب با علایق خود آن را انتخاب کنید.

 

   جهت ثبت نام و مشاوره در دوره های آموزش طراحی لباس با تلفن 02188089546 تماس بگیرید

 

 

 

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com