Loading ...
close

دوره طراحی لباس

logo


دوره طراحی لباس

 

 مد فقط یک محصول  برای عرضه و فروش نیست ؛  تصویری است که مردم  در آن  رفتار  و نحوه زندگی  خود  را به نمایش می گذارند. مد یک تعریف انتزاعی نیست بلکه شیوه و روش زندگی است که می تواند علاوه بر  بالابردن روحیه اجتماعی ،شادی و خوشحالی نیز به ارمغان می آورد. بسیاری از مردم از طریق آنچه می‌پوشند زیبایی شناسی و شخصیت خود را بیان می‌کنند و به آن افتخار می‌کنند.

آیا اینده خودتان را در دنیای مد می بینید و پیش بینی می کنید و حرفه طراح لباس ، شغل مورد علاقه شماست؟برای رسیدن به هدفتان باید علاوه بر  آموزش تخصصی طراحی لباس با دنیای هنر و تجارت هم آشنا شوید.. برای گام اول دوره هایی را انتخاب کنید که مطابق با اهداف نهایی شما باشد. بطور مثال علاقه به طراحی اکسسوری دارید پس باید دوره های طراحی اکسسوری را بگذارنید .شناخت درست از علاقه و استعدادهایتان کمک می کند تا بهترین دوره های طراحی لباس  را در دوران آموزش انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی را باید انتخاب کنید ، حتما با مشاورین آکادمی طراحی مد و لباس مهسا زارع صحبت کنید.

 

 

 

 

آموزش طراحی لباس در مدرسه مهسا زارع

 

 

ثبت نام در دوره طراحی لباس

 

 

آموزش طراحی لباس

در مدرسه مد و طراحی مهسا زارع  دوره طراحی لباس کاملا کاربردی و با تمرکز بر دروس کارگاهی، به گونه ای به هنرجو آموزش داده می شود که با پروسه طراحی لباس و دنیای  مد و لباس آشنا شود و مانند یک طراح حرفه ای لباس فکر و عمل کند. در دوره طراحی لباس به سر فصلهایی در زمینه طراحی آناتومی و نشست لباس بر روی اندام مانکن، مبانی رنگ در طراحی لباس، آشنایی با تکنیک در جنسیت سازی پارچه در طراحی لباس، سبک پوششی و کالکشن سازی در طراحی لباس می پردازد.

 

  دوره جنسیت سازی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره آناتومی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره تدابیر خطی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره رنگ شناسی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره کالکشن سازی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره سبک پوششی

 

مدرس: خانم موسوی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره جنسیت سازی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره آناتومی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره تدابیر خطی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره رنگ شناسی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره کالکشن سازی

 

 

 

مدرس: خانم موسوی

 

  دوره سبک پوششی

 

 

 

طراح لباس کیست؟

حرفه ای بودن در دنیای مد ، به معنای شناخت نیازهای این صنعت  و رعایت تعادل ظریف بین عملکرد و زیبایی شناسی در طراحی لباس است.هر طراح مد و لباس آرزو دارد که که بتواند مجموعه و کالکشن شخصی خود را بتواند طراحی و به نمایش بگذارد و  برای همین یک طراح  باید توانایی عملی کردن دیدگاههای خود را داشته باشد .این تنها یکی از جنبه‌های شگفت‌انگیز  حرفه طراحی لباس  است که شما می‌توانید از مهارت های فنی  ، شناخت رنگ ، خلاقیت فردی و استعداد هنری برای نفوذ بر مردم ، سبک زندگی  و گرایش‌ها استفاده کنید . یک طراح حرفه ای  با در نظر گرفتن جنبه های روانی، می تواند حس اعتماد و احساس قدرت را با طراحی لباس, کفش , لوازم جانبی , یا حتی رایحه( عطر) در مردم ایجاد کند.

 

 

چگونه یک طراح مد شویم

برای تبدیل شدن به یک طراح مد نیازی به آموزش آکادمیک و یا دانشگاهی و اینکه حتما مراحل  مشخصی را در از نظر حرفه ای طی کنید  را ندارید. برخی از طراحان مد برجسته دنیا تحصیلات دانشگاهی نداشته اند و فقط با پشتکار و علاقه خود توانسته اند به اهداف خود برسند ولی بهرحال آموزش از نیازهای اساسی یک طراح مد آینده است. چند توصیه که باید برای تبدیل شدن به یک طراح مد بکار بگیرید:

 

1: توانمندیهای خود را بالاببرید

یک طراح لباس، باید در چندین زمینه مهارت های خود را افزایش دهد. طراحان مد باید درک کاملی از هنر داشته باشند . شما همچنین باید  با خیاطی را مانوس باشید. بیشتر طراحان مد ، به ویژه کسانی که تازه کار خود را شروع می کنند ، لباس های خود را یا با دست یا با استفاده از ماشین خیاطی میدوزند. شما باید درک درستی از نحوه دوخت خوب در انواع مختلف پارچه داشته باشید.

باید تاریخ و چگونگی روند تاریخی مد و طراحی لباس  و مد را مطالعه کنید. در مورد طراحان مختلفی که وجود دارند (و وجود داشته اند) اطلاعات کسب کنید. کار و مسیرهای شغلی آنها را مطالعه کنید. تصمیم بگیرید که از چه چیزهایی الهام می گیرید و حتی اگر دنباله رو آنها نمی خواهید باشید  ولی از داستان زندگی و شیوه های آنها می توانید الگوبرداری کنید.

2: به چه سبک و بخش از صنعت مد علاقه دارید؟

 سبک و بخش مورد علاقه شما، مسیر حرفه ای و آموزش شما به عنوان یک طراح مد را تعیین می کند. یک گام اساسی در حرفه شما این است که تصمیم بگیرید چه نوع طراح مد می خواهید باشید. آیا می خواهید لباس برای عموم مردم به عنوان مثال برای یک برندمانند Gap طراحی کنید؟ یا بیشتر به سبک های آوانگارد علاقه مند هستید که قشر خاصی  را جلب می کند؟ تصمیم گیری در مورد نوع مد مورد علاقه شما به شما کمک می کند مسیر آموزشی را که باید طی کنید را بدرستی انتخاب کنید.

 

3: کارآموزی کنید

صرف نظر از اینکه شما تصمیم به رفتن به مدرسه مد دارید یا خیر ، برای ساختن  شدن  در این صنعت باید تجربه کاری داشته باشید.  کارآموزی نزد یک طراح حرفه ای لباس  به شما امکان  کسب تجربه عملی در در تمامی جنبه های صنعت مد و تجارت از  تهیه پارچه  گرفته تا متناسب سازی لباس با مدل ها ، ساخت الگو به شما خواهد داد و مهمتر اینکه امکان ارائه طرحها و لیاسهای دوخته شده خورد را به یک طراح حرفه ای را دارید و از نقطه نظرها و انتقادات سازنده بهره مند می شوید.

اگر می خواهید به عنوان یک طراح لباس  شناخته شده وموفق شوید، راه پر زحمت و سختی را در پیش خواهید داشت که فقط با تلاش و علاقه و توانایی های شما امکان پذیر می شود.

 

 

 

 


ثبت نظر

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188086311

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com 


 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد