Loading ...
close

آموزش طراحی لباس

logo


آموزش طراحی لباس

 

   جهت ثبت نام و مشاوره با تلفن 02188089546 تماس بگیرید.

 

طراحی لباس شاخه ای از هنر است که  لباس و دیگر اکسسوری های مدنظر افراد را تهیه می کند. طراحی لباس شامل فرآیند هایی دقیق از انتخاب یک طرح تا مراحل پایانی دوخت و ارائه لباس است. طراحی لباس شغلی پر درآمد و قابل قبول است. طراحی لباس هم اکنون یک صنعت سه هزار میلیارد دلاری در دنیاست و روز به روز به رونق آن افزوده می‌شود. آموزش طراحی لباس در سراسر جهان رواج یافته  و هر آموزشگاه طراحی لباس دوره های مختلفی را در عرصه های مختلف مد ارائه می دهد و کارآموزان را برای ورود به بازار کار پردرآمد مد و لباس آماده می‌کند. تعداد دانش آموزانی که طراحی لباس را یک حرفه جدی می‌دانند و برای دوره های مشابه در آموزشگاه طراحی لباس شرکت کرده‌اند، طی سال ها رو به افزایش است.

 

 

چرا آموزش طراحی لباس؟

یاد گیری هر هنر یا حرفه ای در صورتی به بهترین نحو انجام می شود که آموزش در یک آموزشگاه معتبر و با روش های درست و عالی انجام شود. آموزش طراحی لباس نیز در زیر نظر اساتید معتبر و در آموزشگاه معتبر راهی برای ورود به این عرصه پر طرفدار است. هنرجویان هنگام ثبت نام در دوره های آموزش طراحی لباس باید این موارد را در نظر بگیرند که آموزشگاه مورد نظرشان از اساتید حرفه ای و قابل قبول برخوردار است یا نه. همچنین در نظر بگیرند شاخه ای از طراحی لباس که آن ها قصد یادگیری آن را دارند پوشش میدهد یا خیر. هنرجویان می توانند از مشاوره ها و راهنمایی های اساتید آموزشگاه در راستای کشف استعداد و شاخه های مورد علاقه خود در طراحی لباس بهره ببرند.

 

 

نیازمندی های یک هنرجوی آموزش طراحی لباس

متقاضی شرکت در دوره آموزش طراحی لباس باید توانایی نقاشی را تا حدودی داشته باشد تا با استفاده از این هنر بتواند آنچه در فکر دارد را روی کاغد پیاده کند.لازم بذکر است که در آموزش طراحی لباس نیاز نیست که نقاش حرفه ای باشید که تمامی اصول و قواعد نقاشی را از بر است فقط کافی است اندکی در این رشته توانایی داشته باشید تا برای رسم ایده های طراحی لباس خود به مشکل نخورید. در واقع اگر توانایی های اولیه ای چون:  نگاه خاص، خلاقیت، انتخاب درست رنگ ها و آشنایی با چرخه رنگ ها و تناژ های مختلف رنگ را داشته باشید در آموزش طراحی لباس از این توانایی های اولیه استفاده شده و به آن ها بال و پر داده می شود و ایراد های جزئی یا بزرگ کارتان رفع می شود و به این ترتیب می توانید از استعداد هایتان بهره ببرید. هم چنین باید با انواع مختلف پارچه آشنایی پیدا کنید تا در صورت طراحی  بدانید برای چه نوعی از لباس طراحی شده، کدام پارچه مناسب است زیرا پارچه ها جنس های متفاوت و  زیادی دارند که هنگام طراحی لباس باید به این اصل که چه جنس پارچه ای مناسب چه لباسی است بسیار دقت نمود،  این اصل نقش بسیار اساسی و مهمی در زیبایی لباس ایفا می کند. طراح لباس باید از تخیل بالایی برخوردار باشد زیرا این مسئله در مرحله به مرحله طراحی لباس نقش مهمی دارد. طراح لباس باید  بتواند طرح روی کاغذ را در تناسبات سه بعدی تصور کند تا مراحل بعد از طراحی یعنی هنگام دوخت لباس را نیز تصور کند. وی باید بداند لباس طراحی شده روی پارچه چگونه می شود یا چگونه روی تن مشتری می نشیند که این ها از توانایی هایی است که در آموزش طراحی لباس به هنرجو آموزش داده می شود.  هنرجوی طراحی لباس باید به یادگیری موضوعات این حوزه بسیار علاقه مند و مشتاق باشد و مجلات، ژورنال ها و کتاب هایی راجع به تاریخچه گذشته مد و طراحی لباس بخواند و پیگیر فشن شو ها و runway ها باشند تا چشم اندازی هرچند مختصر از این رشته باشد و با ترند های جدید آشنا شود.

 

 

آیا نیازمند مهارت در خیاطی هستیم؟

شاید آموزش خیاطی و دوخت لباس های مختلف ازالزامات دوره طراحی لباس نباشد؛ اما خیاطی کردن دانشی است که به شما در زمینه طراحی لباس کمک بسیار زیادی می کند. حتی در صورتی که قصد نداشته باشید طرح لباس را خودتان بریده و  به دوختن آن بپردازید،بازهم آشنایی با اصول اولیه خیاطی میتواند در آینده شغلی شما تاثیر بالایی داشته باشد. این کار وسعت دید شما را افزایش می دهد و زمینه را برای ارائه طرح های جذاب تر و حرفه ای تر فراهم می آورد. خیاطی از هنر های مرتبط با رشته طراحی لباس است و افزایش مهارت در این رشته در طراحی لباس به کمکتان می آید.

 

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com