Loading ...
close

آموزش طراحی لباس

logo


آموزش طراحی لباس

 

   جهت ثبت نام و مشاوره با تلفن 02188089546 تماس بگیرید.


آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی

آیا تصمیم به انتخاب یک مدرسه و یا آکادمی طراحی و مد گرفته اید ؟ و یا می خواهید در کلاسهایی شرکت کنید که شما را به خوبی آموزش دهد و تا بعد از طی کردن دوره ها شانس خوبی برای تأمین شغل رویایی خود فراهم کنید. ما بهترین دوره های آموزشی را برای بالا بردن مهارت و حرفه ای شدن شما در صنعت مد طراحی کرده ایم.

 

 

رشته طراحی لباس

در آکادمی طراحی لباس و مد مهسا زارع  از روشهای کاملا به روز و نوآورانه  برای آموزش هنرجویان و طراحان آینده مد بکار گرفته می شود. در دوره های طراحی مد و لباس هنرجویان  با پرداختن به تئوریهای عملی و نظری طراحی ، از توانایی های فرهنگی و روش شناختی بهرمند خواهند شد تا مد را به عنوان یک زبان بیانی قادر به تفسیر اصلی ترین خواسته های معاصر بشناسند.

هنرجویان  با گذارندن  دوره های نظری و کارگاه های عملی ، مسیر علمی دانش و تکنیک های نمایشی بصری و هنرهای تجسمی ، فرهنگ فنی - علمی ، صنعتگری و فن آوری های صنعتی ، تجربی و سنتی را پیاده سازی کرده و تجربیات خود را به بیانی موثر سبک و تفکر تبدیل خواهند کرد.

استادان برجسته و با سابقه در زمینه مد و خلاقیت ، هنرجویان را در زمینه رشد مهارت ها و استعدادها راهنمایی می کنند تا به یک هویت شخصی و شغلی مشخص برسند  و پروژه های خود را محقق و تکنیک های جدید را تجربه کنند.

 

آموزش طراحی لباس آنلاین

در مدرسه مد و طراحی مهسا زارع  دور ه طراحی لباس کاملا کاربردی و با تمرکز بر دروس کارگاهی، به گونه ای به هنرجو آموزش داده می شود که با پروسه طراحی لباس و دنیای  مد و لباس آشنا شود و مانند یک طراح حرفه ای لباس فکر و عمل کند. در دوره طراحی لباس به سر فصلهایی در زمینه طراحی آناتومی و نشست لباس بر روی اندام مانکن، مبانی رنگ در طراحی لباس، آشنایی با تکنیک در جنسیت سازی پارچه در طراحی لباس، سبک پوششی و کالکشن سازی در طراحی لباس می پردازد.

 

فرآیند آموزش طراحی لباس

 در برنامه دوره طراحی  مد  و لباس  علاوه بر آشنایی با صنعت نساجی و پارچه سازی  اصول طراحی مد و مدل سازی را  مورد بررسی قرار میدهد. در طول دوره آموزش ، جنبه های اساسی سیستم مد مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد ، از پارچه گرفته تا مدلهای طراحی شده و توجه ویژه ای به شکل گیری و روند و ترند مد دارد  در دوره طراحی لباس، به طور کامل ، تمام زمینه های اصلی مربوط به طراحی ، ایجاد و تولید یک مجموعه را پوشش می دهد.

این دوره همچنین می تواند به دپارتمانهای اصلی هایی تقسیم شود که  هنر جویان می توانند به طور جداگانه در هر کدام شرکت کنند.

 

 

  دوره جنسیت سازی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره آناتومی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره تدابیر خطی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره رنگ شناسی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره کالکشن سازی

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

 

 

  دوره سبک پوششی

 

مدرس: خانم موسوی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره جنسیت سازی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره آناتومی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره تدابیر خطی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره رنگ شناسی

 

 

 

مدرس: خانم مهسا زارع

 

  دوره کالکشن سازی

 

 

 

مدرس: خانم موسوی

 

  دوره سبک پوششی

 

 

کلاس طراحی لباس

مدرسه طراحی مد ولباس مهسا زارع همچنین دارای برنامه های طراحی قوی در زمینه های دیگر از جمله طراحی صنعتی و داخلی است. و هنرجویان را هر ساله  با ده ها برنامه، با موضوعاتی مانند آمادگی شغلی و نوآوری ارائه می دهد ، پشتیبانی می کنند دانش آموزان همچنین از پشتیبانی شغلی قوی Pratt’s Center for Career and Profession ، که هر ساله ده ها برنامه را با موضوعاتی مانند آمادگی شغلی و نوآوری ارائه می دهد ، پشتیبانی می کنند.

مدرسه طراحی مد ولباس مهسا زارع همچنین دارای برنامه های طراحی قوی در زمینه های دیگر از جمله طراحی صنعتی و داخلی است. و هنرجویان را هر ساله  با ده ها برنامه، با موضوعاتی مانند آمادگی شغلی و نوآوری ارائه می دهد ، پشتیبانی می کنند

یادگیری و چگونگی تبدیل شدن به یک طراح مد یک روش عالی برای ایجاد یک حرفه برای علاقه مندان به لباس و دنیای مد است. اگرچه رسیدن به فشن شوهای هفته مد نیویورک ممکن است هدفی دست نیافتنی به نظر برسد ، اما با برنامه ریزی صحیح و آموختن مهارت های لازم ، و به چالش کشیدن دینای طراحان بزرگ دنیای مد این امر ممکن است امکان پذیر شود.

 

طراحی لباس در ایران

در اصل سه مسیر برای ورود به صنعت مد وجود دارد. به زبان ساده ، اکثرا سعی می کنند با کسب مدرک لیسانس در هنرهای زیبا در طراحی مد از کالج یا دانشگاه معتبر شروع می کنند ، سپس یک کالکشن ازنمونه کارها خود را جمع می کنند و برای کار درخواست می کنند. گزینه دوم این است که کار خود را شروع کنید ، این بدان معناست که همه کارها را از طراحی گرفته تا توسعه محصول ، ساخت لباس ، ساخت ، توزیع و بازاریابی انجام دهید. مورد سوم این است که به یک فریلنسر تبدیل شوید که به صورت پروژه به پروژه برای شرکت های مختلف کار کند.

تصمیم گیری در مورد اینکه می خواهید کدام نوع طراح باشید و نوع کاری را که ، می خواهید انجام دهید مهم است ، زیرا به شما کمک می کند تا در مورد مهارت هایی تمرکز کنید و نوع آموزشی را دنبال کنید. بسیاری از طراحان موفق در خانه های بزرگ مد مشغول به کار هستند که دارای مدرک دانشگاه معتبر هستند و به همین نسبت تعداد زیادی از صاحبان مشاغل خودآموز و آزاد نیز وجود دارد که پس از یادگیری مهارت های طراحی مد خود به طور مستقل ، در صنعت برتری دارند.

تعداد گزینه های شغلی در مد به اندازه سبک های مختلف متنوع است. بنابراین ، ما  در مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع تصمیم گرفته ایم به جای ارائه یک برنامه آموزشی برای عموم ، دوره ها و اموزش را کاملا متناسب با توان و استعداد هر هنرجو طراحی کنیم .

آموزش طراحی لباس در مدرسه مد و طراحی مهسا زارع  بر اساس استانداردهای بین المللی و کاملا کاربردی –کارگاهی تدریس می شود. هنرجو با مبانی طراحی لباس و تکنیکهای طراحی لباس آشنا می شود فهرست سرفصلها و دوره به ترتیب:

 

آموزش طراحی لباس

 

پیش نیازهای لازم برای هنرجوی طراحی لباس

 

آشنایی با اصول طراحی لباس

هنرجو  برای شرکت در دوره های آموزشیطراحی لباس باید تا حدودی با اصول طراحی داشته باشد تا هنر بتواند آنچه را در ذهن ویا فکر خود دارد را پیاده کند. توضیح اینکه هنرجو طراحی لباس نباید یک نقاش حرفه ای باشد و یا تسلط به تمام اصول و قواعد نقاشی داشته باشد فقط کافی است اندکی در این رشته توانایی داشته باشید تا برای رسم ایده های طراحی لباس خود به مشکل نخورید. در واقع اگر توانایی های اولیه ای چون:  نگاه خاص، خلاقیت، انتخاب درست رنگ ها و آشنایی با چرخه رنگ ها و تناژ های مختلف رنگ را داشته باشید در آموزش طراحی لباس از این توانایی های اولیه استفاده شده و به آن ها بال و پر داده می شود و ایراد های جزئی یا بزرگ کارتان رفع می شود و به این ترتیب می توانید از استعداد هایتان بهره ببرید.

 

آشنایی با پارچه

هم چنین باید با انواع مختلف پارچه آشنایی پیدا کنید تا توانایی انتخاب پارچه برای لباس های طراحی شده خودتان را داشته باشید زیرا پارچه ها جنس های متفاوت و  زیادی دارند که هنگام طراحی لباس باید به این اصل که چه جنس پارچه ای مناسب چه لباسی است بسیار دقت نمود،  این اصل نقش بسیار اساسی و مهمی در زیبایی لباس ایفا می کند. طراح لباس باید از تخیل بالایی برخوردار باشد زیرا این مسئله در مرحله به مرحله طراحی لباس نقش مهمی دارد. طراح لباس باید  بتواند طرح روی کاغذ را در تناسبات سه بعدی تصور کند تا مراحل بعد از طراحی یعنی هنگام دوخت لباس را نیز تصور کند. وی باید بداند لباس طراحی شده روی پارچه چگونه می شود یا چگونه روی تن مشتری می نشیند که این ها از توانایی هایی است که در دوره های طراحی لباس به هنرجو آموزش داده می شود.  هنرجوی طراحی لباس باید به یادگیری موضوعات این حوزه بسیار علاقه مند و مشتاق باشد و مجلات، ژورنال ها و کتاب هایی راجع به تاریچه گذشته مد و طراحی لباس بخواند و پیگیر فشن شو ها و runway ها باشند تا چشم اندازی هرچند مختصر از این رشته باشد و با ترند های جدید آشنا شود.

 

آشنایی با خیاطی

گذراندن دوره های آموزشی خیاطی و دوخت لباس های مختلف ازالزامات دوره طراحی لباس نیستند؛ ولی دوخت و خیاطی کردن دانشی است که به شما در زمینه طراحی لباس کمک بسیار زیادی می کند. حتی در صورتی که قصد نداشته باشید طرح لباس را خودتان بدوزید،بازهم آشنایی با اصول اولیه خیاطی میتواند در آینده شغلی شما تاثیر بالایی داشته باشد. این کار وسعت دید شما را افزایش می دهد و زمینه را برای ارائه طرح های جذاب تر و حرفه ای تر فراهم می آورد. خیاطی از هنر های مرتبط با رشته طراحی لباس است و افزایش مهارت در این رشته در طراحی لباس به کمکتان می آید.

داشتن ذهن خلاق و ایده خلاقانه در دنیای مد وطراحی لباس شما را کاملا متمایز می کند و به شما امکان خلق طرح های خاص و منحصر بفرد را می دهد در طراحی لباس حتما احتیاج نیست کهشما کاملا به ابزارها و هنر های تجسمی  آشنا و یا تسلط داشته باشید .بلکه می توان با الهام گرفتن از عناصر، اشیا، طبیعت یا هر آنچه در ذهن خلاق شما می گذرد طراحی جدیدی خلق کرد. در دوره های طراحی لباس  در آکادمی مهسا زارع با بال و پر دادن به این ایده ها و با آموزش چگونگی ایجاد و ترسیم این ایده ها قادر به استفاده از ذهن خلاق خود می شوید. طراحان لباس باید تمرکز بالایی در انتخاب و خلق ایده خود داشته باشند آن ها  باید هدف خود را مشخص کرده و پس از آن به ترسیم مدلهای بپردازند و با شناختی که نسبت به متریال ها پیدا می کنندمی توانند  لباسهای کاملا خلاقانه طراحی و و بدوزند.

 

آموزش طراحی لباس با نرم افزار

دنیای طراحی لباس با بودن نرم افزارها کار را برای یک طراح لباس آسان کرده است . در مدرسه طراحی و مد مهسا زارع شما با انواع نرم افزاهای طراحی آشنا خواهید شد دوره های نرم افزار شامل:​

 

 

مدرس: خانم لینت آوانس

 

  دوره حضوری تصویرسازی دیجیتال

 

 

 

مدرس: خانم زندی

 

  دوره حضوری مارولوس و کلو

 

 

 

مدرس: خانم لینت آوانس

 

  دوره حضوری جمینی

 

 

 

مدرس: خانم لینت آوانس

 

  دوره طراحی پترن با فتوشاپ

 

 

 

مدرس: خانم لینت آوانس

 

  دوره حضوری پروکریت

 

 

 

 

 

  دوره حضوری تصویرسازی دیجیتال

 

مدرس: خانم لینت آوانس

 

 

 

  دوره حضوری مارولوس و کلو

 

مدرس: خانم زندی

 

 

 

  دوره حضوری جمینی

 

مدرس: خانم لینت آوانس

 

 

 

  دوره طراحی پترن با فتوشاپ

 

مدرس: خانم لینت آوانس

 

 

 

  دوره حضوری پروکریت

 

مدرس: خانم لینت آوانس

 

 

 

 

 

 


نظرات

 

 

شبکه های اجتماعی
 

        کانال اطلاع رسانی کلاس ها             کانال تلگرام

 

      اینستاگرام      توییتر        شنوتو

 

      آپارات

 

 

 

 

       مدرسه مد و طراحی لباس مهسا زارع

برگزار کننده دوره‌های آموزشی خلاق، به روز و باکیفیت

 

 

ما را بیابید

 

  آدرس : شهرک غرب,بلوار دادمان, جنب شیرینی الهیه ,پلاک134

 

تلفن : 02188089546

 

   ایمیل ما : info@mahsazare.com